www.e-przewodniki.pl

Azja - Mongolia przejścia graniczne dla obcokrajowców

Elwood - Pon Gru 21, 2009 12:55 am
Temat postu: Mongolia przejścia graniczne dla obcokrajowców
Kiachta i Taszanta, te są otwarte dla obcokrajowców. Mnie jednak interesuje to w Mondach. Mieli je dla "obcych" otworzyć. Czy ktoś wie więcej w temacie?
pzdr
Elwood

WADI.pl - Pon Gru 21, 2009 1:17 pm

O Taszanta, wiem ze miało być dostępne dla obywateli UE ale okresowo.
MONDY to inaczej: NAUSZKI... jak najbardziej przejście KOLEJOWE dla CUDZOZIEMCÓW.
Kiachta to drogowe, obok NAUSZEK. ;-)

Elwood - Pon Gru 21, 2009 6:33 pm

Przejście w Taszancie od 2006 roku jest dla nas otwarte i w mijającym roku też było. To tak dla porządku.
Mondy od Nauszek dzieli jakieś 500km. Jest to przejście leżące na końcu Kotliny Tunkińskiej łączącej Bajkał ze swoim pobratyńcem Howsgol nuur po stronie mongolskiej. Stąd moje pytanie, bo dla dysponujących własnym transportem wyraźnie skraca drogę nad Bajkał jadąc z Taszanty.
Gdzieś mi się obiło o uszy, że własnie to i jeszcze jedno przejście na wschodzie miało stać się dla wszystkich otwarte. Niestety nie udało mi się dzisiaj dodzwonić do amabasady mongolskiej, ale najpewniejsze jest po prostu potwierdzenie przez kogoś stanu faktycznego.

WADI.pl - Wto Gru 22, 2009 10:59 am

JA rozpytywałem i Konsula Mongolii o to i Rosjan.... Nawet nasz Konsul w Irkucku nie wiedział szczegółów....
Jak możesz podeślij mi Mapkę gdzie są dokładnie te przejścia... Mzoe coś się dowiem od Miejscowych.

Temat ciekawy...

Elwood - Sro Gru 23, 2009 11:49 pm

Trudno to lepiej opisać. Mondy leżą nie mal u stóp Munku Sardyk w Sajanach Wschodnich. Jeżeli tego nie będzie wiedział konsul...
Raso72 - Czw Sty 07, 2010 3:21 pm

Witam,
w sierpniu 2009 Mondy były na pewno zamknięte dla obcokrajowców.
Czy od tego czasu coś się zmieniło, nie wiem...

Pozdrawiam