bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje

e-przewodniki.pl relacje i trasy Nad morzem - Łeba, Darłówko, Jarosławiec, Ustka, Rowy, Władysławowo, Hel, Puck, Gdynia, Sopot, Gdańsk, Jantar, Stegna, Krynica Morska, Rowy, Kadyny
Nad morzem - Łeba, Darłówko, Jarosławiec, Ustka, Rowy, Władysławowo, Hel, Puck, Gdynia, Sopot, Gdańsk, Jantar, Stegna, Krynica Morska, Rowy, Kadyny
Świnoujście i Międzyzdroje
Średnia ocena: gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka (4,00/200 gł)   
Oceń ten artykuł:

Kolejne bałtyckie plaże już odwiedzone, pora więc na małą charakterystykę. Zacznijmy od Świnoujścia.

 

Już na samym początku czeka nas "mała atrakcja turystyczna" - przeprawa promowa. W weekendy z przeprawy w centrum miasta może skorzystać każdy. W tygodniu korzystają z niej tylko mieszkańcy, a turystą pozostaje przeprawa w pobliskim Korsiborze. Kurs promu odbywa się wachadłowo co 20 minut.

zdjecie_118500
Autor zdjęcia: kysio7

 

zdjecie_118499
Autor zdjęcia: kysio7

Samo centrum to niewielka miejscowość, stąd łatwość w odnajdywaniu interesująch nas miejsc, czy obiektów. Miasto posiada również bardzo bogatą ofertę gastronomiczną.
Centrum życia towarzyskiego w mieście to napewno port, skąd bardzo łatwo o rejs po wodach Odry, oraz Morzu Bałtyckim. Rejsy tutaj trwają około 2 godzin, co jest warte podkreślenia, gdyż w innych miejscowościach jest to niespełna godzina. Koszt rejsu to okołu 38 złoty.
Kolejnym takim miejscem jest oczywiście bardzo szerkoa plaża strzeżona przez ratowników. W dalszej jej części jest także miejsce, gdzie z kąpieli mogą skorzystać nasze czworonogi.

zdjecie_118492
Autor zdjęcia: kysio7

 

zdjecie_118495
Autor zdjęcia: kysio7

Szerokość plaży, oraz różnorodność muszli na jej brzegu napewno ułatwia spacerowanie. Szczególnie łatwo jest tutaj spacerować z wózkiem, ze względu na długie utwardzone nabrzeże (ok. 5 metrowe).
Prawą część plaży wieńczy Sława Młyn, przy którym można odpocząć na kamienistym falochronie lub poprostu zrobić super fotkę.

zdjecie_118486
Autor zdjęcia: kysio7

 

zdjecie_118488
Autor zdjęcia: kysio7

 

Trzecim miejsce tętniącym życiem w Świnoujściu jest promenada, z dwiema bardzo ciekawymi fontanami, oraz bogatym zapleczem gastronomicznym, licznymi sklepikami, ulicznymi koncertami itp.

zdjecie_118490
Autor zdjęcia: kysio7

Samo Świnoujście jak dla mnie to bardzo ciekawa miejscowość, choć oceniając całóóść w swoim rankingu plaż bałtyckich umieścim bym ją egzekwo na trzecim miejscu.

 

Oczko wyżej natomiast uplasował bym tutaj sąsiednie Międzyzdroje. Oczywiście już na pierwszym planie myśląc, o tej miejscowości nasuwa się molo i Aleja Gwiazd. Są to jednak tylko niektóre ciekawe elementy tej nadmorskiej miejscowości.

zdjecie_118501
Autor zdjęcia: kysio7

 

 Tuż przed molo codziennie tętni życie. Można tu dobrze zjeść, łatwo kupić sobie pamiątkę, oraz zadbać o wolny czas np. oglądając figury woskowe, kino 7D, czy robiąc sobie zdjęcie z przebranymi postaciami z bajek i nie tylko.

 

Naprawde ciekawa jest tu także plaża, co prawda wąska i piaszczysta, z naprawde licznymi kamyczkami zachwyca swoim pięknem. Idąc na zachód dochodzimy Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie na spacerze plażą towarzyszą nam tu coraz większe ,pięknie oszlifwane przez wodę kamienie.

 

Co prawda spacer z wózkiem jest już tu większym wysiłkem, ale napotkane widoki napewno rekompensują utracone siły.

zdjecie_118503
Autor zdjęcia: kysio7

 

zdjecie_118506
Autor zdjęcia: kysio7

 

zdjecie_118505
Autor zdjęcia: kysio7

Warte wspomnienia są jeszcze dwa miejsca - latarnia morska (najwyższa w Polsce) w  Świnoujściu, oraz pokazowy Rezerwat Żubrów w Międzyzdroju. Bliskość Wyspy Wolin, oraz Szczecina sprawiają, że jest to naprawde ciekawe miejsce na spędzenie wypoczynku letniegu.

 

 

 

 


Strona: 1 2 3


Nad morzem - Ł...
Zobacz spis treści
»
Łeba - Power P...relacje i trasy:
Byłeś w weekend na ciekawej wycieczce? Odbyłeś 2-miesięczną podróż życia? Podziel się swoją podróżą!
możesz:
opisać swoją wycieczkę/podróż
uzupełniać ją o napotkane, ciekawe obiekty
dodawać zdjęcia
wgrywać trasę z urządzenia GPS w formie pliku GPX
korzystać z relacji i tras innych użytkowników
ostatnio zalogowali się
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group