bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje

e-przewodniki.pl relacje i trasy Świat saun i aqua na Śląsku
Świat saun i aqua na Śląsku
Średnia ocena: gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka (5,00/49 gł)   
Oceń ten artykuł:

 

Trzon rozrywki w/w tematu w Wojewódstwie Śląskim stanowi (jak narazie) pięć głównych obiektów - Nemo - wodny Świat w Dąbrowie Górniczej, Aquapark w Tarnowskich Górach, Aquadrom w Rudzie Śląskiej, oraz Termy Rzymskie w Czeladzi, oraz Lifeage Premium Wellness Club w Chorzowie.

 

Pierwszym , najbardziej ciekawym miejscu opisanym w tej relacji, będzie zespół saun Termy Rzymskie. Naprawdę unikatowe miejsce, które zapewni 100% wypoczynek. Małym minusem dla niektórych napewno będzie strefa nagości, ale po wejściu do term szybko o tym zapominamy. Dla opornych - poniedziałem tekstylny, lub środa tylko dla Pań. Pozatym co dwa tygodnie organizowana jest noc tematyczna np. noc egipska, czy japońska. Po nocy klimat tematycznej nocy obowiązuje przez następujący po nocy (piątek) weekend.

zdjecie_140094
Autor zdjęcia: kysio7

 

Cały kompleks to basen zewnętrzny, basen wewnętrzny, basen przy barze (gdzie można wypić drinka), restauracja, plaża naturystów, taras, wypoczywalnia z podgrzewanymi "leżakami", grota wodna, różnego rodzaju prysznice, 3 łaźnie parowe o zapachu kwiatów, ziół lub solna, oraz 6 saun suchych o różnym stopniu temperatury.

 

Niewątpliwą atrakcją jest cogodzinny seans, wliczony w cenę wejściówki. Emocje gwarantowane. Szczególnie wart polecenia może być seans "Witamy w Piekle", gdzie bardzo wiele osób ucieka z seansu, ale dla wytwałych super samopoczucie gwarantowane. Do tego mrożone owoce, które mają oszukać nasz organizm. Są też inne, mniej ekstremalne jak np. "Piękno rzymu", gdzie możemy natrzeć naszą skórę solą, co sprawi, że będzie ona naprawdę gładka i oczyszczona z starego naskórka.Seanse odbywają się co godzinę.

 

Cena w weekend to 81 zł za cały dzień. Dodatkowo , możemy skorzystać z różnego typu masaży, czy zabiegów leczniczych, dodatkowo płatnych jak np. Kąpiel w piwie.Termy rzymskie naszczęście często przyciągają licznymi promocjami i upustami, warto więc śledzić poczynania na portalu facebook lub też śledzić stronę internetową term.

 

Nic dodać, nic ująć - miejsce szczególne na Śląsku, wyjątkowe i zapewniające zdecydowanie relaks i wypoczynek, dla tych którzy lubią sauny, lubią popływać, czy poprostu odpocząć w doborowym towarystwie.

Innym ciekawym miejscem w naszym wojewódstwie jest Park Wodny w Tarnowskiech Górach. Tutaj w weeknd za 50 zł, możemy skorzystać z całodniowego relaksu basenów, oraz saun.

 

 

zdjecie_119940
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_119939
Autor zdjęcia: kysio7

Park wodny, może przedewszystkim pochwalić się solanką, której nie znajdziemy w żadnym innym parku na Śląsku. Do saun wchodzimy w strojach kąpielowych, jednak zdecydowanie saunarium ogranicza się tu do niezbędnego minimum. Oprócz basenu, możemy spędzić miło czas na stucznej fali, rzece, z dziećmi w brodziku z wodną ślizgawką. Możemy także odpocząć w jednym z dwóch jacuzzi.

 

Kolejnym miejscem jest Aquadrom w Rudzie Śląskiej. Moim zdaniem numer 2 na Śląsku, nr 1 jeśli chodzi o aqua. Cały dzień na basenie w weekend kosztuje 50zł, sauny 60 zł, bilet łączony to 90 zł.

 

zdjecie_138110
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_138109
Autor zdjęcia: kysio7

 

Aqua Park napewno przyciąga do siebie wieloma atrakcjami. Na szczególną uwagę zasługuje tu brodzik dla dzieci z statkiem pirackim i zjeżdzalnią, oraz "zakręcona zjeżdzalnia". Oko przyciąga ciekawy tropikalny wystrój. Godny polecenia jest napewno także basen z biczami wodnymi i masującymi prądami. Całość dopełnia jacuzzi i basen z bąblem.Dla chcących upamiętnić wypad na zdjęciu ważna wskazówka - przed wejściem należy wypełnić ośiwadczenia w kasach. W innym przypadku zdjęć wykonywać, nie możemy.

 

Również świat saun zasługuje tu na pochwałę. Wszystko jest naprawdę ciekawie zorganizowane. Cztery śauny suche i jedna parowa, jacuzzi, wypoczywalnia, zestaw prysznicy, studnia naprawdę pozwalaja odpocząć. Dla odpoczywających miękkie sofy, świece itp. Jak w każdej szanującej saunie obowiązuje strefa nagości (prócz poniedziałku) jednak muszę przyznać, że jest to naprawde dużo lepsze i bardziej człowiek wypoczywa. Byłem i w saunie z strefą nagości i w stroju kąpielowym i różnica naprawdę jest odczuwalna. A tak naprawdę sterfe tą możemy ograniczyć, jedynie do sauny parowej, prysznicy i jacuzzi. W saunach parowych zawsze przecież możemy okryć się ręcznikiem. Wstęp tylko dla osób powyżej 18 lat.

 

Ostatnim miejscem, które opisuję jest Dąbrowa Górnicza - Nemo - Wodny Świat. Napewno wariant dość tani, bo cały dzień w weekend z sauna i siłownią kosztuje tu 69 zł.

 

zdjecie_121182
Autor zdjęcia: kysio7

 

W samym aqua napewno polecić trzeba najszybszą na Śląsku zjeżdzalnię, oraz ciekawy kompleks zewnętrzym W cenie biletu możemy skorzystać z saun (strefa nagości), oraz siłowni. Bardzo ciekawym miejscem jest grota solna, naprawdę tania w porównaniu z innymi tego typu miejscami, bo kosztująca tylko 9 zł. W saunach jeszcze nie byłem, więc nie rozpisuję się narazie na ten temat.

 

W porównaniu parków śląskich z np. Aqua Parku w Krakowie, wypadamy bardzo dobrze. Konkurencja także robi swoje, więc napewno jakość usług i cen będzie zmierzała w dobrym kierunku.

 

 

Nowym obiektem jest Lifeage Premium Weelness Club, gdzie możemy spędzić czas na siłowni, lub nowoczesnym saunarium z grotą solną, trzema saunami suchymi, oraz 3 parkowymi. Do tego trzy jacuzzi i beczka z zimna wodą.

 


relacje i trasy:
Byłeś w weekend na ciekawej wycieczce? Odbyłeś 2-miesięczną podróż życia? Podziel się swoją podróżą!
możesz:
opisać swoją wycieczkę/podróż
uzupełniać ją o napotkane, ciekawe obiekty
dodawać zdjęcia
wgrywać trasę z urządzenia GPS w formie pliku GPX
korzystać z relacji i tras innych użytkowników
ostatnio zalogowali się
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group