bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje

e-przewodniki.pl relacje i trasy Nad morzem - Łeba, Darłówko, Jarosławiec, Ustka, Rowy, Władysławowo, Hel, Puck, Gdynia, Sopot, Gdańsk, Jantar, Stegna, Krynica Morska, Rowy, Kadyny
Nad morzem - Łeba, Darłówko, Jarosławiec, Ustka, Rowy, Władysławowo, Hel, Puck, Gdynia, Sopot, Gdańsk, Jantar, Stegna, Krynica Morska, Rowy, Kadyny
Łeba - Power Park, Łeba Park - królowa polskich plaż
Średnia ocena: gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka (4,00/200 gł)   
Oceń ten artykuł:

Jak już pisałem w wcześniejszej relacji dużo podróżowałem po polskich plażach. Bałtyk choć kapryśny potrafi jednak zachwycić. W tej relacji skupię się na jednej z polskich plaż, jak dla mnie najciekawszej – Łebie.

 

Dlaczego właśnie Łeba. Moim zdaniem na najwięcej do zaoferowania.

 

Dla plażowiczów – szerokie piaszczyste plaże. Plaża zachodnia zawsze mniej zaludniona, gdzie możemy bardzo fajnie odpocząć. Plaża wschodnia z ratownikami dla tych którzy np. podróżują z dziećmi.

 

zdjecie_131734
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_131735
Autor zdjęcia: kysio7

 

W tym roku dostępne są tu także ceny – powstał nowy market (Polo Market). Jedną z głównych zalet jest fakt, iż Łeba nie jest miastem, a wolne tereny są zajmowane nie przez ekskluzywne hotele, a miejsca atrakcji. Przykład – dwa lunaparki, trzy paki (w pobliżu - Wicko powstaje nowy SEA PARK).

 

Łeba Park – jak na razie najbardziej ciekawy i stosunkowo bardzo tani (25zł) park dinozaurów?. Nie tylko - jest w nim wioska indiańska, mini skansen, muzeum, duży plac zabaw, mini zoo – w jednej cenie !!! – zabawa na pewno na cały dzień. Jedną z największych atrakcje jest możliwość przejażdżki wozem flinstona (w cenie biletu).  Możemy również popływać w łódce flinstona (20zł za łódź 4-osobową, bez limitu czasowego). Rybiarze mogą połowić tu ryby w specjalnie wyznaczonych do tego celu miejscach. Wszystko w bardzo ciekawej scenerii – dla mnie Park rewelacja i kiedy po pierwszym dniu kąpieli słonecznej chcemy odpocząć, drugi dzień mamy zapełniony atrakcjami. Z centrum do parku jest około 1,5km.

 

zdjecie_131723
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_131722
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_131719
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_131715
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_131714
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_131717
Autor zdjęcia: kysio7

 

Kolejny dzień urlopu – co robić?  Może Park Linowy – Power Park po stronie zachodniej ( z gokardami, zjazdem tyrolskim, skokiem wachadłowym),lub Tarzan Park po stronie zachodniej. Ja polecam ten pierwszy. Za cenę 30 złotych i wybierając najtrudniejszą trasę czarną mamy do pokonania ciekawych 16 przeszkód. Zaletą dla nie pewnych jest mała wysokość. To ułatwia fotografowanie poczynań !!!. Inną ciekawą trasą jest trasa czerwony z 8 przeszkodami ale za to 120 metrowym zjazdem tyrolskim). Z maluchami (nawet takimi jak mój 1,5 roczny syn), można wejść na trasę malucha (2 przejścia w cenie 15 zł).

zdjecie_131706
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_131708
Autor zdjęcia: kysio7

 

 

Następny dzień należy poświęcić na około 9 km spacerek brzegiem morza na ruchome wydmy. Naprawdę odległość może kogoś odstraszyć, ale idzie się naprawdę fajnie i na pewno napotkamy na niezapomniane widoki (nie tylko piasek!!!). Dla mniej ambitnych istnieje dojazd (koszta 6zł – do Rąbki, 6 zł wejście do Słowińskiego Parku, 15zł melex na wydmy).

Ja oczywiście polecam spacerek, chociaż w jedną stronę. Na wydmy naprawdę warto iść. Ja byłem trzy lata temu i w tym roku naprawdę miałem co fotografować ponownie).

 

 

zdjecie_131728
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_131727
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_131726
Autor zdjęcia: kysio7

 

W centrum atrakcji także mnóstwo. Skupmy się na rejsach -  tylko w Łebie do wybory cztery statki ( ceny od 10 do 30 zł), dwie motorówki z napędem hybrydowym (ja polecam tą mniejszą). Na plaży od połowy lipca do połowy sierpnia – skoki bungee na plaży. W samym centrum zwiedzić trzeba jeszcze dom do góry nogami (9 zł), salon luster (9 zł), czy kino 7 D (12 zł). Kino posiada bardzo fajny ekranik na zewnątrz, dlatego też pozostająca na zewnątrz osoba, może nagrać poczynania śmiałków w środku. Dodatkowo Muzeum Motyli, Ogród Ornitologiczny, czy np. Muzeum Erotyki. Liczne wypożyczalnie rowerów, czy gokardów.

 

Dla osób pragnących odpocząć bliżej Boga, co roku rekolekcje dla wczasowiczów w Kościele pw. MB Fatimskiej.

 

Co jeszcze – naprawdę bogata oferta punktów gastronomicznych, oraz noclegowych. Sklepików z pamiątkami także mnóstwo. Dla chcących czegoś więcej – spacery po lesie, wycieczki po okolicznych miejscowościach, mnóstwo automatów do gry, dwa darmowe place zabaw oraz kiermasze.

 

Łeba nie zapomniała także o imprezowiczach – Euphoria, wspaniały klub, super muzyka, różne tematyki imprez,  uzupełniona dyskoteką na plaży, dyskoteką disco, czy mozart – naprawdę jest w czym wybierać.


Strona: 1 2 3


Świnoujście i...
Zobacz spis treści
»relacje i trasy:
Byłeś w weekend na ciekawej wycieczce? Odbyłeś 2-miesięczną podróż życia? Podziel się swoją podróżą!
możesz:
opisać swoją wycieczkę/podróż
uzupełniać ją o napotkane, ciekawe obiekty
dodawać zdjęcia
wgrywać trasę z urządzenia GPS w formie pliku GPX
korzystać z relacji i tras innych użytkowników
ostatnio zalogowali się
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group