bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje

e-przewodniki.pl relacje i trasy Sardynia w 10 dni z dzieckiem
Sardynia w 10 dni z dzieckiem
Średnia ocena: gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka (5,00/188 gł)   
Oceń ten artykuł:

Dzięki nowo otwartym, tanim połączeniom Ryanairem z Krakowa Sardynia stała się dobrą alternatywą na wakacje dla innych, zatłoczonych kurortów w basenie Morza Śródziemnego typu Kreta, Santorini, Malta. Wyspa jest na tyle duża, że nawet w sezonie czerwiec, lipiec nie jest tu tłoczno. Rewelacyjna kuchnia, wspaniałe, dziewicze krajobrazy, ogromne przestrzenie zadowolą wszystkich, którzy chcą czasem odetchnąć od gwaru przepełnionych kurortów. Bilet w dwie strony z dodatkowym bagażem, dla dwóch osób i niemowlaka do Cagliari, kupiony z 5 miesięcznym wyprzedzeniem kosztował 1500 zł.

 

zdjecie_118732
Autor zdjęcia: mateo

Porto Corallo

 

Ponieważ ze względu na dziecko, nie chcieliśmy zmieniać w trakcie wakacji noclegu, zarezerwowaliśmy sobie wcześniej przez internet domek w miejscowości Porto Corallo, który służył nam jako baza wypadowa do eksplorowania okolic. Porto Corallo to mała miejscowość turystyczna rozłożona na zboczu malowniczego wzgórza. Jest tu kilka sklepów i restauracji, basen, piaszczyste plaże. Generalnie polecam, choć podczas zwiedzania innych zakątków Sardyni wybrałbym miejscowość Santa Maria Navaresse.

 

zdjecie_118733
Autor zdjęcia: mateo

 

Po Sardyni poruszaliśmy się samochodem wynajętym na lotnisku w Cagliari - niestety wynajem jest stosunkowo drogi - na 10 dni koszt w granicach 400 Euro. Drogi na Sardyni są dobre, choć miejscami bardzo strome i kręte - ale widoki cudowne.

 

zdjecie_118734
Autor zdjęcia: mateo

 

Ulassai

 

Na jedną z całodziennych wycieczek wybraliśmy malowniczo położone, senne, górskie miasteczko Ulassai. Samo miasteczko jest nieco zaniedbane za to okolice są cudowne - połączenie skał i rozległych winnic. Ciekawa jest też jaskinia znajdująca się tuż obok miasta. Polecam Pizzerię w centrum - można zjeść pyszną Pizzę już za 4 Euro.

 

zdjecie_118735
Autor zdjęcia: mateo

 

Park Narodowy Gennargentu

 

Wspaniały masyw wysokich gór wpadający stromo do morza tworzy dziesiątki sekretnych plaż, niedostępnych samochodem. Ale do tych plaż i kilku grot można dotrzeć łodzią. Mamy dwie opcje: można wykupić całodzienną wycieczkę statkiem w miejscowości Santa Maria Navaresse lub Arbatax (koszt około 60 Euro za osobę - łódki wypływają do godziny 10 rano) lub jeśli ma się pojęcie o pływaniu łodzią z silnikiem wypożyczyć w Arbatax ponton z silnikiem (140 Euro na cały dzień max 6 osób). My wybieramy drugą opcję. I tu przestroga - mimo iż na ponton do 40 KM nie trzeba mieć uprawnień, to jeśli nie pływałeś wcześniej na silniku nie pożyczaj łódki bo możesz najeść się strachu na morzu lub uszkodzić śróbę podczas dobijania do plaży. Nas w drodze powrotnej złapały 1,5 metrowe fale i podróż z dzieciakami w takich warunkach była mocno stresująca.

 

zdjecie_118737
Autor zdjęcia: mateo

 

 

Cagliari

 

Stolica regionu z malowniczą starówką i twierdzą. Warto wybrać się tu wieczorem, kiedy starówka ożywa tłumem mieszkańców i turystów. Niestety ciężko wtedy znaleźć miejsce do parkowania - nam zajęło to godzinę. Natomiast nie polecam miasta jako bazy wypadowej, jest bardzo rozległe i ciężko z niego wyjechać. A okolice są o wiele mniej atrakcyjne niż pozostałe części wyspy.

 

zdjecie_118736
Autor zdjęcia: mateo

 

 


relacje i trasy:
Byłeś w weekend na ciekawej wycieczce? Odbyłeś 2-miesięczną podróż życia? Podziel się swoją podróżą!
możesz:
opisać swoją wycieczkę/podróż
uzupełniać ją o napotkane, ciekawe obiekty
dodawać zdjęcia
wgrywać trasę z urządzenia GPS w formie pliku GPX
korzystać z relacji i tras innych użytkowników
ostatnio zalogowali się
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group