bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje

e-przewodniki.pl relacje i trasy Parki Rozrywki na Śląsku
Parki Rozrywki na Śląsku
Parki Rozrywki na Śląsku - Zator, Inwałd
Średnia ocena: gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka (4,00/171 gł)   
Oceń ten artykuł:

 

 Blisko Wadowic znajduje się mała miejscowość- Zator- która od pewnego czasu zaczyna przyciągać turystów. Przy ulicy Parkowej, zaraz za Dino Parkiem znajduję się otwarty w zeszłym roku Park Świętego Mikołaja. Czynny jest od 20.11.2011 do 29.02.2012 (w obecnym sezonie).

 

Jest to super wypad napewno z dzieckiem, ale i bez niego. Park, co prawda niezajmuje dużo miejsca, a na zwiedzenie wystarczy ok. godziny, miejsce warte polecenie mimo drogiego biletu wstępu (19 normalny, 15 ulgowy).

 

Ja polecam odwiedziny parku w godzinach 14 - 15 co zapewni jego pełne zwiedzenie. Najlepiej przybyć kiedy jeszcze jest widno. Można spokojnie obejrzeć park, dzieci mogą pobawić się na placu zabaw, skorzystać z kina 5D itp. O 16.00 w weekendy odbywa się parada bajkowych stworzeń ,co jest napewno kolejną atrakcją. Postacie te jednak można pojedynczo spotykać także i wcześniej na terenie parku.

 

W wolnej chwili można skorzystać z ładnie urządzonej w stylu górskim restauracji. Jedzenie jest dobre, a obsługa bardzo miła.

 

Po zmierzchu park nabiera nowych barw. Uwidaczniają się piękne kolorowe światełka, wprowadzając nie jako w stan magii.

zdjecie_116337
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116335
Autor zdjęcia: kysio7

Różnego rodzaju fontanny, postacie z bajek zaczynają swiecić w różnorodnych kolorach. Wszystko to przy dzwięku muzyki wprawiającej w super nastrój (świąt i relaksu). Kiedy ja byłem, brakowało niestety jeszcze śniegu, który napewno doda uroku.

 

Pięknie też wygląda drzewo obsypane tysiącem światełek.

zdjecie_116336
Autor zdjęcia: kysio7

Do tego na terenie parku znajduje się wiele domków, w których można zaobserwować różne sceny z bajek, a w niektórych nawet posłuchać ich.

 

To tylko nie które z atrkacji parku (znacznie więcej znajdą w nim dzieci), ale dla miłej atmosfery i super zdjęć obiekt naprawdę warty polecenia i odwiedzin.

 

 

Latem w bezpośrednim sąsiedztwie działa DinoZaotrLand. Działa na podobnych zasadach. Ceny biletów takie same. Otwarty w miesiącach letnich.

 

Powyższe miejsce zasługuje na szczególne polecenie ze względu na połączenie Dino Parku z zadbaniem o rozrywkę. Na malowniczej scenerii parku i figurek dinozaurów, można także zabawić się na wodzie, pojeździć gokardami, czy pobawić się na placu zabaw z wieloma elementami mechanicznymi.

zdjecie_116343
Autor zdjęcia: kysio7

 

Niektóre dinozaury potrafią nawet zaskoczyć ruszając się, wydając prehistoryczne dzwięki, czy zaskakując w inny sposób ... Wszystko to na czujki ruchu.

zdjecie_116344
Autor zdjęcia: kysio7

 

Na terenie DinoZatorLandu  możemy także skorzystać z punktu gastronomicznego, sklepikiu z pamiątkami, zrobić sobie zdjęcie w jaju dinozaura, czy też w jego paszczy.

Miejsce godne polecenia nie tylko na wypad z dzieckiem, ale także samemu, lub z tą drugą połówką.

zdjecie_116345
Autor zdjęcia: kysio7

 

 

         

  Dodano w roku 2012

 

      Idąc konkurencja naprzeciw Dinozatorland otworzył w tym roku kolejne dwa parki tematyczne. Pierwszy z nich to Park Owadów – cena wstępu to 9 zł bilet normalny lub 35 w pakiecie wszystkich trzech parków. Park owadów na pewno musi jeszcze popracować nad swą atrakcyjności. Znajduje się tu co prawda już 11 owadów, jednak oprócz tego nic więcej w parku nie zobaczymy. Dla dziecka jednak była to duża atrakcja choć powiem szkoda, że do żadnego z owadów nie można podejść.

zdjecie_129403
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_129401
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_129400
Autor zdjęcia: kysio7

 

 

Przy okazji warto zaznaczyć, że w Parku Dinozaurów też zaszło kilka zmian. Jest kilku nowych mieszkańców,  oraz stylowe ławeczki w kształcie dinozaura. Większość dinozaurów ruchomych i wszystkie jak na razie w pełni sprawne. Również lunapark ma już więcej atrakcji, ale to dla ludzi z grubszą kieszenią. W cenie biletu zbiorowego za 35 zł, mamy jedną atrakcję gratis (show 3d lub bonanza).

 

Kolejnym parkiem z nowego trio w Zatorze jest Park Mitologii. Bardzo ciekawe połączenie figur przedstawiających pra dawne bóstwa z jeziorkiem. Na lądzie mamy dużo miejsca na zjedzenie posiłku, mini zoo (dosłownie), oraz między innymi konia trojańskiego, czy postacie, którym możemy użyczyć własnych głów.

zdjecie_129412
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_129410
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_129411
Autor zdjęcia: kysio7

 

 Ciekawą atrakcją, jest możliwość zwiedzenia postaci na wodzie, pływając małą łódeczką – niestety atrakcja jeszcze nie była czynna podczas moich odwiedzin.  Rośnie tu także mały labirynt. Niektóre postacie mówią nam kim są i po krótce czym się zajmowały.

 

Choć mamy tu trzy parki zwiedzenie spokojnie zajmuje jeden dzień i troszkę mi tu brak czegoś dla osób dorosłych, ale w sumie ciekawie możemy spędzić tu czas szczególnie z dziećmi, które na pewno każdy wyjazd potrafią „pokolorować”.

 

Kilka kilometrów od Inwałdu mamy do zwiedzenie kolejne miasteczko.

 

Inwałd zachęca przede wszystkim światem w miniaturze. W cenie każdego biletu mamy także do wykorzystania dwie atrakcje np. mały młyn, autka czy statek pirata. Właśnie mały lunapark to kolejna atrakcja opisywanego parku. Wróćmy jednak do miniatur. Znajdziemy tu wiele wspaniałych budowli ze świata, oraz oddzieloną część Polską. Na szczególną uwagę zasługuje Venecja i Rzym, które wybudowane są w skali 1:10. Pozostałe w skali 1:25.

 

zdjecie_133194
Autor zdjęcia: kysio7

 

zdjecie_133193
Autor zdjęcia: kysio7

 

zdjecie_133192
Autor zdjęcia: kysio7

 

zdjecie_133192
Autor zdjęcia: kysio7

 

zdjecie_133191
Autor zdjęcia: kysio7

 Na terenie parku działa również wiele dodatkowych atrakcji takich jak między innymi Horror Show (12 zł), kino 5D (10zł), czy rwąca rzeka – spływ pontonem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warownia Inwałd – to nowa atrakcja parku – otwarta w tym roku. Sama warownia to już super sprawa – możemy tutaj przymierzyć zbroje rycerską, spróbować sił strzelając z łuku, zwiedzając komnaty tortur w zamku, czy też wejść na wieżę widokową. Wszystko to w cenie biletu (19 zł osobno, 29 zł w połączeniu z Parkiem Miniatur). Poniżej zamku tworzy się szlak smoków (narazie 4 ruchome smoki), które bardzo realistycznie się ruszają, zieją parą itp

zdjecie_133188
Autor zdjęcia: kysio7

 

 

zdjecie_133186
Autor zdjęcia: kysio7

 

zdjecie_133187
Autor zdjęcia: kysio7

 

zdjecie_133181
Autor zdjęcia: kysio7

 

zdjecie_133189
Autor zdjęcia: kysio7

 

Pozatym możemy tu zwiedzić jeszcze budynki niemal jak w skansenie, z tą różnicą, że tutaj możemy zobaczyć na własne oczy np. jak lepiono niegdyś garnki.


W zatorze w 2014 roku powstał nowy Park Rozrywki - Energylandia. Nawet zimą znajdziemy tu wiele rozrywki, oraz zobaczymy trwające pracę, nad tym aby park stał się naprawdę kolejną dużą atrakcją Śląska. Jest to park w którym każdy znajdzie coś dla siebie, dzieci kolorowe ozdoby i aranżacie, różnego typu karuzele, sklepiki z pamiątkami itp. Dla dorosłych już wkrótce duże rollcostery, a już teraz kilka ekstremalnych przeżyć. 

zdjecie_147741
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_147740
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_147739
Autor zdjęcia: kysio7

 

 

 

 

 

 


Strona: 1 2 3


Zobacz spis treści
»
Dino Park Krasi...relacje i trasy:
Byłeś w weekend na ciekawej wycieczce? Odbyłeś 2-miesięczną podróż życia? Podziel się swoją podróżą!
możesz:
opisać swoją wycieczkę/podróż
uzupełniać ją o napotkane, ciekawe obiekty
dodawać zdjęcia
wgrywać trasę z urządzenia GPS w formie pliku GPX
korzystać z relacji i tras innych użytkowników
ostatnio zalogowali się
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group