bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje

e-przewodniki.pl relacje i trasy OPOLE - ZOO "Bliżej Natury" + Zoo Kraków, ZOO Chorzów, ZOO Warszawa i ZOO Ostrava
OPOLE - ZOO "Bliżej Natury" + Zoo Kraków, ZOO Chorzów, ZOO Warszawa i ZOO Ostrava
Ogrody Zoologiczne - Kraków, Chorzów, Warszawa, Ostrava, Wrocław
Średnia ocena: gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka (4,00/158 gł)   
Oceń ten artykuł:

Kolejnym Ogrodem Zoologicznym, który odwiedziłem jest Chorzowskie ZOO. Jest to ciekawy wypad, nie tylko ze względu na ZOO. Wartym podkreślenia jest fakt, iż wspomniany obiekt znajduje się na terenie parku, w którym często organizowane są różnego typu imprezy np. wystawa kwiatów. Można tu także pograć w paintball, pojeździć na rowerze lub konno, czy pospacerować po rozległym parku w zbiornikiem wodnym w "centrum". W parku działa ponadto pływalnia, Planetarium, oraz ciuchcia, która przewiezie nas po zachodniej części.

 

Duża atrakcją dla spacerowiczów jest rosarium. Bezpłatny, ogrodzony teren z dużą polaną, oraz ścieżkami prowadzącymi przez "krainę" różnego rodzaju róż, oraz małych oczek wodnych, zachwycają nie tylko swym pięknem, ale przede wszystkim zapachem. Każda odmiana róży jest opisana, dlatego jeśli ktoś zapragnie mieć dany gatunek w ogrodzie, nie stanowi to problemu. Poza tym na terenie całego parku znajduje się wiele kompozycji różnorodnych kwiatów. Trzeba tu także wspomnieć, że z parkiem graniczy Stadion Śląski, Wesołe Miasteczko, oraz Górnośląski Skansen Etnograficzny. To wszystko pozwoli na pewno na wyobrażenie jak duży jest teren całego parku. Koło Wesołego Miasteczka działa jeszcze "Małpi Gaj".

 

zdjecie_116845
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116846
Autor zdjęcia: kysio7

 

Samo Wesołe Miasteczko może na pewno pochwalić się górującym na jego terenie młynem, z którego pięknie widać cały park oraz Katowice. W centrum miasteczka znajduje się duży zbiornik wodny, oraz wiele innych atrakcji. Cena karnetu w weekend to obecnie 50 zł (tydzień - 40 zł).

 

zdjecie_116843
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116844
Autor zdjęcia: kysio7

 

Skansen z kolei to piękny spacer pomiędzy drewnianymi domkami, w których możemy oglądać typowe wyposażenie domów z przeszłości np. domu młynarza, czy szkołę.

 

zdjecie_116839
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116840
Autor zdjęcia: kysio7

 

Wróćmy jednak do Ogrodu Zoologicznego. Alejkę, która prowadzi do ZOO zdobi wysoka Żyrafa. Po przejściu przez bramę na początki kierujemy się do mini, zoo, by następnie przechodzić do coraz to większych zwierząt. Na uwagę zasługuje na pewno wybieg dla słoni, żyraf, czy niedźwiedzi brunatnych. Ciekawy jest także placyk w centrum ZOO, z sztucznym wodospadem, oraz wielkimi, kamiennymi dinozaurami. Poza tym warto zajrzeć do pawilonu z rybami, czy gadami. Na tablicach na terenie ZOO, możemy poczytać, o różnego rodzaju ciekawostkach z życia zwierząt. Łatwo tu także napotkać punkt gastronomiczny.

 

zdjecie_116855
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116853
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116851
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116849
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116847
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116856
Autor zdjęcia: kysio7

 

Innym Ogrodem Zoologicznym, godnym polecenia jest ZOO w Krakowie. Po wejściu do ZOO, na samym początku możemy podziwiać ciekawe figurki zwierząt w połączeniu kamienia z "brązem". Na terenie ZOO, mnie głównie urzekły: wybieg dla fok, czy goryli. Mały mieszkaniec tych drugich bardzo ciekawie bawi się piłką, czy innymi zabawkami, które ma w klatce. Ciekawe jest także egzotarium, oraz wiele innych ciekawych wybiegów, ładnie zadbanych i często przyozdobionych różnego rodzaju kwiatami, czy krzewami.

 

zdjecie_116835
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116836
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116837
Autor zdjęcia: kysio7

 

Kolejnym odwiedzonym ogrodem zoologicznym odwiedzonym jest ogród warszawski. Jego wielkim przebojem odwiedzając stronę internetową jest rekinarium. Dla mnie jednak w rzeczywistości nie zrobiło wielkiego wrażenia. Pozatym typowe ZOO, gdzie do klatek dość spora odległość. Po wejściu ZOO wydaje się bardzo małe, jednak po jego zwiedzeniu mogę powiedzieć, że dwie, trzy godzinki zajmuje spokojnie.

 

Dużym plusem dla osób odwiedzających ZOO z dziećmi jest duży, zadbany plac zabaw.

 

zdjecie_128865
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_128866
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_128867
Autor zdjęcia: kysio7

 

Jak na stolicę, jestem jednak lekko rozczarowany, a jedyny plus jaki zauważyłem po odwiedzinach to zadowolenie bobasa.

 

Kolejnym ciekawym wypadem z okolic Śląska może być ZOO w Ostravie. Koniecznie trzeba nabyć wcześniej korony czeskie. Na tym ZOO jest "koipiowane" ZOO w Opolu, jednak moim zdaniem Opole znów górą.

 

ZOO napewno jest bardziej obszerne, a na spacer spokojnie można poświęcić cały dzień. Często możemy spotkać plac zabaw dla dzieci, oraz ciekawe aranżację do zdjęć, np. dziecko może zrobić sobie zdjęcie w kokonie, my np. w skorupie żółwia.

zdjecie_146134
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_146133
Autor zdjęcia: kysio7

 

Niektóre wybiegi rzeczywiście sprawiają wreażenie, że jesteśmy bliżej natury :-). Częste też są godziny karmień zwierząt. Trzeba też wspomnieć o mieszczącym się na terenie ZOO ogrodzie botanicznym, który napewno umili chwile odpoczynku.

 

Kolejne ZOO - to najstraszy ogród - Wrocław. Nie bywałą atrakcją od drugej połowy 2014 roku jest pierwsze i jednyne, nowoczesne Afrykarium. Spacer po tym pięknym obiekcie napewno sprawi wszystkim niebywałej frajdy. Atrakcją są seanse z karmieniem.

 

Mimo tłumów turystów, każdy znajdzie chwilę na podziwnianie świata mórz. Wszystkiego oczywiście dopełniają inne wybiegi na terenie ZOO.

 

Wspomnieć też trzeba koniecznie o możliwości powrotu do centrum nie tylko komunikacją miejską, ale statkiem.

 

zdjecie_147746
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_147745
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_147744
Autor zdjęcia: kysio7

 

 

Do kolejnych ogrodów zapraszam już wkrótce :-).

 

 


Strona: 1 2


OPOLE - ZOO &a...
Zobacz spis treści
»relacje i trasy:
Byłeś w weekend na ciekawej wycieczce? Odbyłeś 2-miesięczną podróż życia? Podziel się swoją podróżą!
możesz:
opisać swoją wycieczkę/podróż
uzupełniać ją o napotkane, ciekawe obiekty
dodawać zdjęcia
wgrywać trasę z urządzenia GPS w formie pliku GPX
korzystać z relacji i tras innych użytkowników
ostatnio zalogowali się
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group