bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje

e-przewodniki.pl relacje i trasy Nad morzem - Łeba, Darłówko, Jarosławiec, Ustka, Rowy, Władysławowo, Hel, Puck, Gdynia, Sopot, Gdańsk, Jantar, Stegna, Krynica Morska, Rowy, Kadyny
Nad morzem - Łeba, Darłówko, Jarosławiec, Ustka, Rowy, Władysławowo, Hel, Puck, Gdynia, Sopot, Gdańsk, Jantar, Stegna, Krynica Morska, Rowy, Kadyny
Nad morzem - Łeba, Darłówko, Jarosławiec, Ustka, Rowy, Władysławowo, Hel, Puck, Gdynia, Sopot, Gdańsk, Jantar, Stegna, Krynica Morska, Rowy, Kadyny
Średnia ocena: gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka (4,00/200 gł)   
Oceń ten artykuł:

worząc tą relację i na bierzącą aktualizując, chciałbym pomóc w wyborze plaży nad polskim morzem, która spewnością przypadnie do gustu. Jak narazie skupię się na plażach środkowych i wschodnich tzn. Darłówko, Jarosławiec, Ustka, Rowy, Łeba, Władysławowo, Hel, Puck (zatoka), Jantar, Stegna, Kąty Rybackie, Krynica Morska, Kadyny (zalew). Osobno skupię się na Trójmieście. Tworząc niejako Top Listę, opierając się na opiniach swoich, oraz grona przyjaciół opiszę kolejno te plaże bazując na kilku letnich wyjazdach i wypoczynkach na w/w plażach.

zdjecie_116516
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116515
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116503
Autor zdjęcia: kysio7

 

1. ŁEBA - napewno zaoferuje nam najwięcej. Plaże naprawdę zadbane, czyste. W porcie stoi wiele statków oferujących kursy po morzu, co sprawia dużą konkurencję, a co za tym idzie niższe ceny. Pozatym można zażyć tu atrakacji ekstremalnych, takich jak skok na bungee (na plaży), czy przejażdzka motorówką z napędem hybrydowym. Dla spacerowiczów ( i nie tylko) obowiązkowo ruchome wydmy, na które możemy dojść lasem, plażą lub dojechać busikiem. To jednak najmniej przyjemny sposób. Samo dojście na wydmy, to około dwie godzinki spaceru po piaszczystej plaży. Dla nie lubiących tłoków polecam plaże zachodnią :-). W mieście dużo sklepików, małych muzeów itp. Po zmroku częste koncerty i zabawy. Widać, że Łeba żyje życiem turysty, a nie swoim. Na plaży można zebrać wiele kolorowych kamyczków. To jest w sumie cecha charakterystyczna plaż środkowej Polski. Na plażach południowych dużo łatwiej znaleźć natomiast muszelki.

zdjecie_116505
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116506
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116504
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116512
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116509
Autor zdjęcia: kysio7

 


Autor zdjęcia: kysio7

 

2. DARŁÓWKO - tu napewno zachwycić może plaża, z ciekawym molo, i teren wkoło portu. Mniejszy wybór w wyborze statku na rejs, ale za to bardzo dobrze zrobione falochrony sprawiają, że woda przy brzegu jest naprawdę spokojna (plaża wschodnia) i wspaniale nadaję się na naukę pływania, czy jako "plac zabaw" dla dzieci. Łatwo znależć tu także coś dobrego do jedzenia, jest dobre połączenie PKS, oraz bliskość miasta Darłowa, sprawiają naprawdę przyjemny klimat do odpoczynku. Na tle plaży wielkie wiatraki, a piasek tak delikatny, że stopy same chcą po nim spacerować.

zdjecie_116496
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116495
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116494
Autor zdjęcia: kysio7

 

 

 

 

3. JAROSŁAWIEC - mała urokliwa miejscowość nadmorska. Bardszo blisko do morza. Tutaj naprawdę można odpocząć od zgiełku miasta i hałasu. Główną atrakcją Jarosławca jest także Aqua Park - jedyny na swierzym powietrzu - kiedy np. pogoda nie jest, aż tak idealna. Miejsce napewno urokliwe dla kogoś, kto chce odpocząć od sklepów i tłoków.

 

zdjecie_116688
Autor zdjęcia: kysio7

 

4. Krynica Morska - to także miejscowość oferująca wiele atrakcji i gwarantująca udany wypoczynek. Jej minusem (a może i zaletą) jest dość duża odległość z centrum do morza. Jednak spacer na plaże odbywa się po lesie także napewno, nie jest to żmudna podróż drogą asfaltówą. Ta odległość zresztą symbolizuje plaże wschodnie. Ciekawe jest również połączenie morza po północnej stronie miejscowości z Zalewem Wiślanym po stronie południowej.

zdjecie_116525
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116527
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116528
Autor zdjęcia: kysio7

 

5. Rowy - to mała urokliwa "wioska" nad Bałtykiem, gdzie naprawdę czuć lato nad bałtykiem. Muzyka dobiega zza każdego zakrętu, w mieście działa mini luna park (zresztą jest on w większości miejscowości), kursują statki wycieczkowe, a to wszystko bez większego tłoku, z uwagi na małą miejscowość. Miasteczko spewnością czaruje swą prostotą i nadzwyczajnym klimatem.

 

Pozostałe plaże, równie piękne, jednak czegoś zawsze mi tam zabrakło, dlatego opiszę je ogólnie. Pozatym warto tu zaznaczyć fakt, iż w każdej z miejscowości plaże przeważnie dzielą się na wschodnią i zachodnią, i ta pierwsza jest z reguły zawsze bardziej oblegana.

zdjecie_116521
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116520
Autor zdjęcia: kysio7

 

6. Stegna, Kąty Rybackie, Władysławowo, Hel, Jantar - Dwie pierwsze miejscowości to napewno typowe małe nadmorskie miejscowości, które oprócz ciszy i spokoju, nie mają za wiele do zaoferowania. Ceieżko jest na plażach wschodnich znależć także jakiś ciekawy rejs (statki głównie pływają po Zalewie Wiślanym). Hel i Władysławowo, co prawda mają już do zaoferowania dużo więcej (np. Fokarium i latarnia w Helu, oraz Małe Wesołe Miasteczko i Wieżę Widokowa w Władysławowie), ale oceniając klimat i plaże, na które zwracam szczególną uwagę w tym porównaniu - niczym nie urzekły.

zdjecie_116493
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116492
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116491
Autor zdjęcia: kysio7

 

7.Ustka, Puck, Kadyny - to miejscowości, które nieurzekły niczym. Wydaje się w nich poprostu, że nadal jest się w domu. Miasta te żyją własnym rytmem, co sprawia, że nie czuć w nich klimatu wakacji. Owszem mają plaże, czarujące zachody słońca, (promenada w Ustce), ale bardziej polecałbym te miejscowości na jedno-dniowy wypad, niż spędzenie w nich całych wakacji.

zdjecie_116502
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116501
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116499
Autor zdjęcia: kysio7

 

Oczywiście jak już wcześniej wspomniałem, opieram się na relacjach moich i znajomych, ale każda osoba jest indywidualna i może akurat ją urzeknie coś w miejscowości, która mnie nie zachwyciła. Mam jednak nadzieje, że relacja z Bałtyckich plaż pomoże wam (oraz zamieszczone poniżej komentarze innych użytkowaników) w zaplanowaniu naprawdę udanego urlopu. Po odwiedzeniu kolejnych plaż, będę aktualizował listę.

 

Na koniec osobno, chciałbym chwile poświęcić na trójmiasto - Gdynię, Sopot i Gdańsk. Patrząc na plaże często są one dość zaniedbane i brudne (za co w większości sami odpowiadamy), ale warto zatrzymać się na wiele innych atrakcji. Szczególnie godne polecenia, kiedy za oknem pogoda nie jest taka jaką byśmy sobie życzyli. W Gdynii napewno trzeba zobaczyć Oceanarium, piękny port, Muzeum Marynarki Wojennej. W Gdańsku Fontanne Neptuna, oraz pochodzić po mieście zachwycając się jego pięknem i stylowymi kamieniczkami. Również w okresie wakacyjnym na plaży można zobaczyś piękne tworzone z piasku "budowle". W Sopocie napewno godna uwagi jest Opera Leśna, Molo oraz Krzywy Dom.

zdjecie_116532
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116529

zdjecie_116530
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116535
Autor zdjęcia: kysio7

 

 


Strona: 1 2 3


Zobacz spis treści
»
Świnoujście i...relacje i trasy:
Byłeś w weekend na ciekawej wycieczce? Odbyłeś 2-miesięczną podróż życia? Podziel się swoją podróżą!
możesz:
opisać swoją wycieczkę/podróż
uzupełniać ją o napotkane, ciekawe obiekty
dodawać zdjęcia
wgrywać trasę z urządzenia GPS w formie pliku GPX
korzystać z relacji i tras innych użytkowników
ostatnio zalogowali się
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group