bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje

e-przewodniki.pl relacje i trasy Międzygórze i okolice w tydzień
Międzygórze i okolice w tydzień
Średnia ocena: gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka (10,00/1 gł)   
Oceń ten artykuł:

 

Międzygórze i okolice stwarzają wspaniałą alternatywę dla miłośników górskich wycieczek, oraz osób którzy lubią aktywnie spędzać czas. Jest to także jedyne miejsce, gdzie w ciągu tygodnia można zdobyć, aż 7 szczytów z Korony Gór Polski.

 

Jako nocleg polecamy Marianówkę - wieś położona w samym sercu otaczających pasm górskich. Na nocleg polecamy Szczygłówkę, - samodzielnym domek z tarasem na grila, basenem, który pomoże zregenerować siły po górskich wypadach, oraz rowerami - a wszystko to w bardzo atrakcyjnych cenach.

Do najbliższego sklepu typu Biedronka mamy z tąd 7 km - Bystrzyca Kłodzka.

zdjecie_147993
Autor zdjęcia: kysio7

 

 

Pierwszy dzień - najdalszy wypad - Karłów 46 km, przez Palenicę. Zdobywamy tutaj najwyższy szczyt (919 m n.p.m.) w Górach Stołowych, na terenie Parku narodowego. Należy on do Korony Gór Polski i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów, z rezerwatem krajobrazowym i tarasami widokowymi.

zdjecie_116357
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_116355
Autor zdjęcia: kysio7

 

 

Przejście przez Szczeliniec Wielki, bo o nim mowa zajmuje około trzech godzin powolnym tempem z dzieckiem.

 

Popołudnie jak zawsze pozostaje do naszej dyspozycji i odpoczynku w domu.

 

Drugi dzień - dziś do zdobycia mamy dwa nie wielkie szczyty. Pierwszy z nich to Jagodna o wysokości 977 m n.p.m. w Górach Bystrzycki. Dojazd z Marianówki do Spalonej to 20 km. Dla chcących zatrzymać się w bardziej znanej miejscowości np. Międzygórzu trzeba doliczyć 10 km, bowiem tyle właśnie oddziela Międzygórze od Marianówki.  Szczyt ależy oczywiście do Korony Gór Polski. podejście z schroniska PTTK Jagodna, gdzie zostawiamy auto zajmuje około 1,5 h (wejście z dzieckiem). można powiedzieć, iż jest to spacerowy szlak bo przez większą część prowadzi drogą przeciwpożarową. Jedynym minusem jest fatalna droga z Bystrzycy do Spalonej, oraz wcześniej z Duszników do Karłowa.

zdjecie_147992
Autor zdjęcia: kysio7

 

 

Po powrocie warto pojechać 16 km, dalej do Zieleńca, aby po niespełna godzinym wejściu szlakiem zielonym z Kamienia Rubartscha zdobyć Orlicę 1084 m n.p.m. - najwyższy szczyt Gór Orlickich. Tutaj szlak w większej mierze prowadzi nas między sosnowymi drzewami. Na obu szlakach szczególnie w godzinnach porannych nie ma ruchu. My na obu szczytach wędrowaliśmy sami. W Zieleńcu możemy coś zjeść, chwilę odpocząć i wrócić do miejsca noclegu.

 

Dzień trzeci - Bielice - oddalone o 28 km. W Bielicach zatrzymujemy się na samym końcu wsi, gdzie z parkinku odchodzi szlak zielony. W lewo prowadzi nas na kowadło 989 m n.p.m. najwyższy szczyt Gór Złotych. Szlak bardzo przyjemny z jednym ostrzejszym podejściem. Szlak zielony doprowadza nas tu w 1 godzinę. W prawo od parkingu szlak prowadzi nas na Rudowiec 1112 m n.p.m. - najwyższy szczyt Gór Bialskich. Wszędzie idzie znależć informację, iż czas podejścia to 1,5 godziny jednak myślę, że jest on dość zaniżony i należy co najmniej 2 godziny na zdobycie szczytu przeznaczyć. Jak dla nas podejście na tę górę, było najcięższym podejściem podczas tego urlopu.

zdjecie_147994
Autor zdjęcia: kysio7

 

 

Dzień czwarty - oddalone o 10 km Międzygórze z Wodospadem Wilczki i punktem kuliminacyjnym naszego wyjazdu - zdobyciem 1425 m n.p.m. Śnieżnikiem. Tutaj według znaczku na schronisko z parkingu w Międzygórzu potrzebujemy 1,5 godziny, ale jest to czas bardzo zaniżony i myślę, że spokojnie potrzebujemy 2,5 plus 30 minut na zdobycie szczytu z schroniska. Najwyższy szczyt masywu Śnieżnika zdobywamy z Międzygórza szlakiem czerwonym. Szlak jest przyjemny z jednym ostrzejszym podejściem, ale obfitującym w dość liczne widoki i krajobrazy, więc droga schodzi szybko.

zdjecie_147996
Autor zdjęcia: kysio7

zdjecie_147995
Autor zdjęcia: kysio7

 

 

Dzień piąty - postanowiliśmy odpocząć - stąd wycieczka na Czarną Górę 1205 m n.p.m. Szczyt ten nie należy do Korony Gór polski, ale łatwo i warto go zdobyć. Wieża widokowa, oraz idać dalej z 5 minut możemy podziwiać bardzo ciekawe skałki i zrobić naprawdę ciekawe zdjęcia. My wjeżdzaliśmy kolejką z Siennej (10 km) - w cenie 20 zł bilet normalny - 15 zł ulgowy. Na szczyt można też wejść z pobliskiej Przełęczy Puchaczówka szlakiem zielonym w niespełna godzinę.

zdjecie_147999
Autor zdjęcia: kysio7

 

Dzień szósty - dla nas ostatni, jednak wracając większość z nas przejeżdza przez Kłodzko (22 km). Tutaj czeka jeszcze jedną moejsce - Przełęcz Kłodzka, skąd możemy zdobyć Kłodzką Górę - najwyższy szczyt Gór Bardzkich 765 m n.p.m.. Godzinna wędrówka szlakiem niebieskim pozwala do kolekcji dołożyć kolejny szczyt z Korony Gór Polski. Szlak co prawda najmniej ciekawy, ale wart polecenia. Często szlak prowadzi nas na zasadzie góra, dół.

 

 


relacje i trasy:
Byłeś w weekend na ciekawej wycieczce? Odbyłeś 2-miesięczną podróż życia? Podziel się swoją podróżą!
możesz:
opisać swoją wycieczkę/podróż
uzupełniać ją o napotkane, ciekawe obiekty
dodawać zdjęcia
wgrywać trasę z urządzenia GPS w formie pliku GPX
korzystać z relacji i tras innych użytkowników
ostatnio zalogowali się
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group