bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje

e-przewodniki.pl relacje i trasy Korwalia – wędrówka po skraj lądu
Korwalia – wędrówka po skraj lądu
Korwalia – wędrówka po skraj lądu
Średnia ocena: gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka (0,00)   
Oceń ten artykuł:

 

 

Korzystając z polecenia do Kornwalii zdecydowałam się pojechać na przedłużony weekend majowy. Należy przyznać – mało wiemy o tym, co region ma do zaproponowania odwiedzającym. Na polskim rynku wydawniczym można znaleźć, a i to z trudem, tylko kilka ogólnych pozycji o całej Anglii. Można za to dostać wiele pozycji z gatunku „Jak szukać pracy na Wyspach”.

 

Kornwalia jest najbardziej wysuniętym za zachód regionem Wielkiej Brytanii. W przeszłości słynęła z wydobycia węgla i minerałów, jeszcze dawniej – miała powiązania z legendami arturiańskimi. Swojemu położeniu zawdzięcza odmienny od większości wyspiarskiego kraju klimat – bez trudu wśród roślinności spotkamy palmy, prądy morskie i fale przyciągają surferów. Atrakcją są szlaki wzdłuż wybrzeża, jego granitowych klifów, zatok i dzikich plaż. Naturalne piękno, romantyczne zamki, a także atrakcje dla turystów w każdym wieku powinny zachęcić do odkrycia tej części Anglii.

 

Pogoda na początku maja może być jeszcze dosyć kapryśna, angielska właśnie. Spodziewajmy się silnych wiatrów od oceanu, dni mocnego słońca mogą raptownie przejść w deszcz o wszelkich rodzajach natężenia. Nie bez powodu we większych miastach jest bardzo wiele sklepów ze sprzętem sportowym – trekkingowym i outdoorowym.

Wyjazd do Kornwalii zaplanowałam tak, by zobaczyć jak najwięcej „najważniejszych atrakcji”, jednocześnie korzystając z okazji do pieszych wędrówek. Przez to plan 8-dniowego wyjazdu (z czego 2 dni "odpadają" na dojazd autobusem - trasa z Londynu do Penzance to ok 9.5 godziny jazdy) był dosyć napięty, obejmował noclegi w 4 różnych miastach i długie trasy spacerów.

 

Dojazd: najtaniej samolotem do Londynu, następnie z Londynu koleją ok 65 £ lub autobusami National Express z Victoria Coach Station cena od 10 – 30 £ do Penzance

własnym autem – ok 8/1- godzin z Londynu. Przy wszystkich atrakcjach dostępne parkingi, płatne

Zakwaterowanie: duża baza hoteli, pensjonatów bed & breakfast oraz Airbnb. W dużych miastach hostele. W St Ives duża baza domów i apartamentów na wynajem.

 

 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7


Zobacz spis treści
»
Dzień 1 - Penz...relacje i trasy:
Byłeś w weekend na ciekawej wycieczce? Odbyłeś 2-miesięczną podróż życia? Podziel się swoją podróżą!
możesz:
opisać swoją wycieczkę/podróż
uzupełniać ją o napotkane, ciekawe obiekty
dodawać zdjęcia
wgrywać trasę z urządzenia GPS w formie pliku GPX
korzystać z relacji i tras innych użytkowników
ostatnio zalogowali się
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group