bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje

e-przewodniki.pl relacje i trasy Japonia - wyspy Okinawa
Japonia - wyspy Okinawa
Średnia ocena: gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka (5,00/150 gł)   
Oceń ten artykuł:

Zabrałam mamę i Hiro na cieple wyspy Okinawa.

 

19 marca 2009 lecielismy liniami ANA z Nagoya do Naha (lot trwal 2,5h). Zalogowalismy sie w hostelu Burney's Breakfast i po założeniu letnich sukienek i spodenek poszlismy na spacer główną, bardzo turystyczna ulica Naha tj. Koksai dori. Ulica pełna sklepików z lokalnymi specjałami (sake z wężem), znanymi "lwami"  SHISA, pieknymi muszlami etc.

 

20 marca rano pojechalismy doOkinawa World autobusem. Podróż trwała okoły godziny. W Okinawa World jest piekna, bardzo duża Gyokusendo jaskinia a na górze zbudowane atrakcyjne miasteczko tematyczne, gdzie można dowiedzieć sie jak przebiega produkcja sake, papieru etc. Można również oglądać występy tradycyjnych tańców z Okinawa.

Po poludniu pojechaliśmy na zamek Shuri Castle.

 

21 marca wynajeliśmy samochód i ruszyliśmy na północ wyspy. Zatrzymaliśmy sie na Manzamo - clifie z którego rozciąga sie spektakularny widok na morze - sam klif też jest piekny. Dalej ..... piekna plaża, ale niestety silny wiatr i brak słońca nie zachęcał do kąpieli. Zamiast tego postanowiliśmy popłynąć łódką ze szklanym dnem ( Busena Terrace Beach Resort Underwater observatory)i pooglądać piekne życie toczące sie pod wodą. Na prawde warto, piekne rafy koralowe i kolorwe rybki.

Na koniec tj. na zachód słońca wylądowalismy na najbardziej wysuniętym na północ przylądkuHedo. Przepiekny widok na cała dłlugość wyspy, dużo skałek, bardzo witrznie. MImo braku słońca i tak było pieknie.

W drodze powrotnej padało tak silnie, że wycieraczki nie nadążały ;)

 

22 marca popłynęliśmy promem na wyspęTokashiki.

Początkowo planowaliśmy wypożyczyć rowery i pojechac na plaże Aharen. Niestety okazało się że teren jest za bardzo górzysty i raczej moja mama nie dałaby rady. Na szczęście byl busik. Rzeczywiście górki byly spore. Właściwie cała wyspa to góry i plaże. Plaża piekna, z mnóstem skałęk po których można wędrować -  jest szlak prowadzący na wzgórze i obserwatorium - warto sie tam wdrapać.

 

23 marca trzeba było wracać do Nagoya i do pracy

Wakacje chociaż krótkie, ale bardzo udane ;)

 


relacje i trasy:
Byłeś w weekend na ciekawej wycieczce? Odbyłeś 2-miesięczną podróż życia? Podziel się swoją podróżą!
możesz:
opisać swoją wycieczkę/podróż
uzupełniać ją o napotkane, ciekawe obiekty
dodawać zdjęcia
wgrywać trasę z urządzenia GPS w formie pliku GPX
korzystać z relacji i tras innych użytkowników
ostatnio zalogowali się
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group