bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje

e-przewodniki.pl relacje i trasy Islandia najcudowniejsze miejsce na ziemi......
Islandia najcudowniejsze miejsce na ziemi......
Średnia ocena: gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka (5,00/173 gł)   
Oceń ten artykuł:

*       Na 16 dniowe wakacje ze zwiedzaniem Islandii wybrałem się z żoną i dwójką dzieci w sierpniu 2010 roku. Wakacje zaplanowaliśmy sami i nie korzystaliśmy z pomocy żadnego biura podróży. Bilety zabukowaliśmy i kupiliśmy 9 miesięcy przed wylotem na Okęciu w agencji biletowej Jest Service Poland. Koszt biletów w obie strony dla dwójki dorosłych i dwójki dzieci wyniósł nas 6100 pln. Do Islandii bezpośrednio latają samoloty tanich linii lotniczych Iceland Expres na trasie Warszawa-Keflavik-Warszawa. Lot trwa 4,5 godziny. Różnica czasu między Polską a Islandią wynosi 2 godziny do przodu. W Islandii obowiązuje waluta korona Islandzka.
W obiegu znajdują się monety o nominale 1, 5, 10, 50, 100 koron oraz banknoty o nominałach 500, 1000, 2000, 5000 koron.
Islandia należy do Strefy Szengen i nikt nie kontroluje pasażerów z krajów Unii Europejskiej. Prosto z lotniska udaliśmy się do mieszkania w mieście Hafjondour pod Reykjavikiem gdzie mieszkaliśmy przez cały nasz pobyt. Będąc na Islandii i chcąc ją zwiedzić należy wypożyczyć z jednej z miejscowych wypożyczalni samochodów tak zwanego kampera (samochód dom). Islandię możemy objechać drogą nr 1, która prowadzi dookoła wyspy. Wakacje w Islandii polegały na zwiedzaniu największych atrakcji turystycznych takich jak: Blue Lagun, wygasły wulkan Kerid, Park Narodowy Pingvellir, wodospad Gullfoss, gejzer w Haukadalur, wodospad Selfoss i Skogar, Reykjanesta słynne pęknięcie ziemi, które łączy płytę europejską i amerykańską, gorące błota, które znajdują się za miejscowością Grindavik, lodowiec Jokulsarlon, oraz miasta takie jak Keflavik, Hafjondour, Rejkiawik, Grindavik, Selfoss, Vik, Muli, Gardabaer i wiele innych miast i miasteczek. Największe wrażenie na mnie zrobił tunel łączący oba brzegi zatoki Hvalfjordur, tunel ma długość prawie 6 km i głębokości 4 km i jest poprowadzony po dnie oceanu..
Islandia jest najcudowniejszym miejscem na ziemi z pięknymi górami, wodospadami, lodowcami, księżycowym krajobrazem, i przepięknym Oceanem Atlantyckim, który otacza wyspę dokoła. Na wyspie i wokół niej można spotkać różne ciekawe zwierzęta, ryby, ssaki. Ogólnie w Islandii jest drogo i jeśli ktoś planuje dłuższy pobyt na księżycowej wyspie powinien sięgnąć głębiej do swojego portfela. A pobyt z pewnością zapadnie mu głęboko w pamięci i będzie chciał tu jeszcze wrócić tak jak my……


relacje i trasy:
Byłeś w weekend na ciekawej wycieczce? Odbyłeś 2-miesięczną podróż życia? Podziel się swoją podróżą!
możesz:
opisać swoją wycieczkę/podróż
uzupełniać ją o napotkane, ciekawe obiekty
dodawać zdjęcia
wgrywać trasę z urządzenia GPS w formie pliku GPX
korzystać z relacji i tras innych użytkowników
ostatnio zalogowali się
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group