bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje

e-przewodniki.pl relacje i trasy Barcelona (zwiedzanie metrem)
Barcelona (zwiedzanie metrem)
Średnia ocena: gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka (5,00/153 gł)   
Oceń ten artykuł:

Użytkownik załączył do tej trasy plik GPX. Kliknij tutaj aby go pobrać lub zobacz podgląd

Mój sposób na zwiedzanie miasta bez pośpiechu to przeznaczać średnio dzień na dwa wybrane wcześniej obiekty wg. schematu: zwiedzanie pierwszego obiektu - obiad - zwiedzanie drugiego obiektu. Spać w innym równie ciekawym miejscu np. w Monistrolu - u podnoża góry Montserrat, tracąc na dojazd godzinę. Nie... tracąc to złe słowo! Tego czasu nie można uznać za stracony. Podziwiam szczerze katalońskie rozwiązania komunikacyjne: proste, wygodne, szybkie. Kolejka barcelońskiego metra jeździ pod ziemią w obrębie miasta, natomiast poza nim wyjeżdża na powierzchnię i jeździ do miejscowości oddalonych  do 150 km. Oznaczenia są genialnie proste dlatego wszędzie można dojechać nie znając języka. Wagoniki są klimatyzowane, czyste a siedzenia wygodne. Dojazd wykorzystywaliśmy na ustalanie obiektów do zwiedzania, a powrót na odpoczynek w miłym chłodku (bo to było lato). Zaczeliśmy od Parku Guell niespiesznie snując się jego alejkami.

zdjecie_52880zdjecie_52879zdjecie_52878zdjecie_52877

Autor zdjęć: Leszek

 


Ten piękny park daje schronienie od hałasu miejskiego zapewniając cień, chłód i wodę. Chociaż wszyscy (łącznie ze mną) fotografują budowle Gaudiego, park to przede wszystkim; zieleń, drzewa, krzewy, sieć ścieżek i wydzielone do odpoczynku miejsca z ławeczkami i źródełkami. Dzięki temu, a także doskonałej kawie wypitej 100 metrów od wyjścia mieliśmy po południu siły na przejście słynnej ulicy La Rambla.zdjecie_52876zdjecie_54176

Autor zdjęć: Leszek

 

 

Wiele się na niej dzieje na każdym kroku muzycy, kuglarze, teatr, handlarze uliczni, tłok, sklepy, restauracje,kościół, butiki, bazary, oj wszystko tam jest!  Na mnie największe wrażenie wywarł targ produktów spożywczych w odcinku de Sant Josep (La Boqueria). Rety! Czego tam nie ma! Od najmniejszej małży po ogromny udziec wołowy jest wszystko i to w każdym kolorze! I tam właśnie radzę zjeść obiad i wypić kawę. Nie w drogiej restauracji która i tak się zaopatruje tutaj żeby mieć najświeższe produkty, tylko w jednym z licznych barów targowych.W moim odczuciu restauracje są dla turystów a mieszkańcy jedzą właśnie tam. Podejrzałem również że barcelończycy piją kawę w szklankach, w malutkich ulicznych bistrach - lepszej nie ma!

 

zdjecie_54190zdjecie_54201
zdjecie_54202zdjecie_54203
zdjecie_54204zdjecie_54205
zdjecie_54208zdjecie_54209
zdjecie_54210zdjecie_54211

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor zdjęć: Leszek

 

 

 

 

 

 

 

 

 


relacje i trasy:
Byłeś w weekend na ciekawej wycieczce? Odbyłeś 2-miesięczną podróż życia? Podziel się swoją podróżą!
możesz:
opisać swoją wycieczkę/podróż
uzupełniać ją o napotkane, ciekawe obiekty
dodawać zdjęcia
wgrywać trasę z urządzenia GPS w formie pliku GPX
korzystać z relacji i tras innych użytkowników
ostatnio zalogowali się
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group