bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje


Truro Cathedral

Średnia ocena: gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka (0,00)
Oceń ten obiekt: (0,00)
by ocenić najedź kursorem na gwiazdki i po wyborze ich ilości kliknij wystawiając ocenę
Obiekt nieopublikowany - niewidoczny w serwisie!
Obiekt dodany przez: layyla
pokaż profil wyślij wiadomośćpokaż obiekty

Współrzędne GPS: -5.05124 E, 50.26425 N
Miejscowość: Truro
Państwo: WIELKA BRYTANIA
Czynne: pon - sob 7.30 - 17.00; ndz 7.30 - 16.00
Bilety: wstęp wolny


Katedra zbudowana w stylu gotyckim, choć dużo później - powstawała jednak w latach 1880-1910. Dwa kamienie węgielne wmurowano 20 maja 1880 przez Księcia Kornwali, późniejszego króla Edwarda VII. Wmurowano dwa kamienie - jeden w akcie wiary, bo w momencie rozpoczęcia budowy nie było zebranych wystarczających środków na jej sfinalizowanie. Katedrę zaprojektował John Loughborough Pearson, a budowę po jego śmierci ukończył jego syn.
Budowla ma trzy wieże, budowę pierwszej ukończono w 1905, zakończenie dwóch pozostałych w 1910 było symbolicznym otwarciem katedry.
Obecny budynek jako boczną nawę ma wkomponowany dużo starszy fragment kościoła, który stał w tym miejscu od 1259 roku, kościół św Marii Dziewicy - St Mary’s Aisle wciąz służy jako centralny kościół parafialny. Katedra powstawała przy udziale mieszkańców miasta i została zbudowana z różnego kamienia z okolic. Kościół ma krzyżowe sklepienie w głównej, wysokiej i smukłej nawie. Pełne detali witraże zapełniają 70 okien - to największe jednorazowe zlecenie na witraże w historii. Za projekt witraży był odpowiedzialny biskup Edward Benson, pierwszy biskup diecezji Truro. Witraże przedstawiają historię kościoła od czasu narodzin Chrystusa do momentu wybudowania katedry.
Inne warte uwagi obiekty to dekoracyjne mównice i Główny Ołtarz rzeźbione w marmurze czy rzeźba Piety. Opiekę nad katedrą sprawują wolontariusze. Przy wejściu można zaopatrzyć się w darmowe ulotki lub w sąsiadującym sklepiku bardziej szczegółowe publikacje. Dla dzieci przygotowano grę edukacyjną, która zwraca uwagę na najważniejsze elementy Katedry – nawet dorośli znajdą tu ciekawe i przydatne informacje.

Ciekawe publikacje:

obiekty i zdjęcia:
Podczas podróży odkryłeś urocze miejsce, dobry hotel, klimatyczną knajpkę? Podziel się swoją wiedzą z innymi! Zrobiłeś fantastyczną fotkę? Pokaż ją!
dzięki obiektom i zdjęciom:
dowiesz się, co ciekawego znajduje się w miejscu, do którego się wybierasz – zabytki, przyroda, muzea, zakupy itp
znajdziesz sprawdzony nocleg, restaurację
sprawdzisz dokładną lokalizację obiektu na mapie
zobaczysz kompletną galerię miejsc, które warto zobaczyć
ostatnio zalogowali się
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group