bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
e-przewodniki.pl obiekty i zdjęcia Ogrody do zwiedzania Hortulus
Zdjęcie 1 z 18

Ogrody do zwiedzania Hortulus

Średnia ocena: gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka (0,00)
Oceń ten obiekt: (0,00)
by ocenić najedź kursorem na gwiazdki i po wyborze ich ilości kliknij wystawiając ocenę
Obiekt dodany przez: wanili
pokaż profil wyślij wiadomośćpokaż obiekty

Współrzędne GPS: 15.99609 E, 52.05249 N
76-038, Miejscowość: Dobrzyca
Państwo: Polska
Telefon: 94 318 13 18
E-mail: biuro@hortulus.com.pl
Czynne: 9-19 dni powszednie 10-18 niedziela i święta
Bilety: 10-15


Ogrody tematyczne Hortulus w Dobrzycy
www.hortulus.com.pl (3,5 km na północ od trasy nr.11 Koszalin - Kołobrzeg; 20 km od Koszalina; 24 km od Kołobrzegu; GPS N54° 10ʼ53,9ʼʼ/E15°55ʼ54,4ʼʼ).
Ogrody Hortulus to blisko 30 różnych, oddzielnych ogrodów tematycznych tworzonych już ponad 20 lat. Wśród nich są te związane ściśle z rodzajem środowiska - między innymi ogród skalny, ogród leśny, jak i te, w których dominuje architektura i styl związany ze sztuką i kulturą narodową, jak np.: ogród japoński, francuski lub śródziemnomorski. W stylu angielskim zaprojektowano grupę ogrodów zmysłów - każdy z nich pobudza różne zmysły człowieka. Wzrokiem zawładną ogrody barwy, światła i cienia, do których należą: ogród purpury i ognia, biały, lila-róż, niebiesko-żółty. Słuch rozbudzą ogrody szumu, szelestu, dźwięku, czyli ogrody traw oraz ogrody wodne, w tym najnowszy ogród w stylu sławnego i wybitnego architekta - Antonio Gaudiego. Woń, aromat, zapach, to przede wszystkim trzy rodzaje ogrodów ziołowych, ogród pachnący oraz piękne i oryginalne rosarium w stylu angielskim. Dzięki łagodnemu klimatowi (strefa 7b) możecie Państwo podziwiać rośliny egzotyczne i rzadkie w Polsce, które niezwykle trudno uprawiać z powodu zbyt silnych mrozów zimą. Nasze okazy znajdują tu dogodne warunki do wzrostu i wegetacji. Ogrody Hortulus, to nie tylko kompozycje roślinne, to także wyszukane i oryginalnie wkomponowane elementy architektury i sztuki ogrodowej: rzeźby, altany, mosty, stawy i oczka. Każdego roku wiosną - od kwietnia do maja - można podziwiać bajeczny, kwiatowy spektakl. To tysiące tulipanów, narcyzów, hiacyntów, we wszelkich możliwych barwach, oryginalnych i niespotykanych kształtach, wypełniających wiele zakątków w ogrodach. Czerwiec jest eksplozją kolorów i nade wszystko zapachów kwitnących azalii, rododendronów, bzów i bylin. W upalne lato znajdziecie Państwo schronienie przed piekącym słońcem na zacienionych ławeczkach, wśród tysięcy kwiatów rabatowych, letnich bylin oraz wspaniałych kolekcji róż w wielu odmianach. Jesień w ogrodzie - od września do listopada - choć czasem niedoceniana, jest najpiękniejszą mozaiką barw, zapachów i aromatów, a także romantycznym czasem babiego lata. To najpiękniejsze podsumowanie i poetycki epilog dla ozdobnego ogrodu, pozostawiający w pamięci niezapomniane wrażenia na długie zimowe wieczory. Zima, to czas odpoczynku i wyciszenia...
Obok ogrodów mieści się Centrum Ogrodnicze, które oferuje w sprzedaży kilka tysięcy roślin do ogrodu produkowanych przez własną szkółkę roślin ozdobnych.
W kompleksie Market Ogród i Galeria można znaleźć oryginalne przedmioty do wystroju wnętrz i ogrodów oraz wyroby Sztuki Polskiej.
Przy wejściu do Ogrodu znajduje się "Caffebar Barwinek", gdzie można zjeść ciepły posiłek i wypić kawę.
Ogrody można zwiedzać codziennie, indywidualnie lub grupach przewodnikiem lub bez.
• Parking i toalety bezpłatne
• Plac zabaw dla dzieci
Aktualne ceny biletów oraz więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.hortulus.com.pl;
Na terenie ogrodów ze względu na różną konfigurację terenu i wąskie ścieżki nie możliwości poruszania się z wózkami dziecięcymi i inwalidzkimi. Obowiązuje zakaz wejścia do ogrodu z psami (tuż przy ogrodzie znajduje się miejsce dla psa).

Ten obiekt jest związany z e-przewodnikiem
Koszalin i okolice
Kliknij tutaj aby oglądać ten e-przewodnik w wersji online, na telefon komórkowy i turystyczne urządzenia GPS.
Ciekawe publikacje:

obiekty i zdjęcia:
Podczas podróży odkryłeś urocze miejsce, dobry hotel, klimatyczną knajpkę? Podziel się swoją wiedzą z innymi! Zrobiłeś fantastyczną fotkę? Pokaż ją!
dzięki obiektom i zdjęciom:
dowiesz się, co ciekawego znajduje się w miejscu, do którego się wybierasz – zabytki, przyroda, muzea, zakupy itp
znajdziesz sprawdzony nocleg, restaurację
sprawdzisz dokładną lokalizację obiektu na mapie
zobaczysz kompletną galerię miejsc, które warto zobaczyć
ostatnio zalogowali się
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group