bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
Zdjęcie 1 z 16

Kafarnaum

Średnia ocena: gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka (0,00)
Oceń ten obiekt: (0,00)
by ocenić najedź kursorem na gwiazdki i po wyborze ich ilości kliknij wystawiając ocenę
Obiekt dodany przez: Mario
pokaż profil wyślij wiadomośćpokaż obiekty

Współrzędne GPS: 35.57528 E, 32.88056 N
Miejscowość: Kafarnaum
Państwo: IZRAEL


Miasto położone nad brzegiem jeziora, które stanowiło niegdyś centrum działalności duszpasterskiej Jezusa w Galilei. Tutaj także mieszkał Jezus przez pewien czas, nauczał w tutejszej synagodze a także dokonał swoich najliczniejszych cudów m.in. uzdrowienia teściowej św. Piotra, córki Jaira, paralityka, sługi centuriona i wypędzał tam także złe duchy. Obecnie możemy tu oglądać najlepiej zachowaną w Izraelu marmurową synagogę z przełomu III i IV wieku a także nowy, rzymskokatolicki kościół pod wezwaniem św. Piotra, stojący nad wykopaliskami miasta, dokładnie nad domem, w którym miała mieszkać teściowa św. Piotra i sam św. Piotr.
W czasach Chrystusa miasto było miastem nadgranicznym, siedzibą oddziału wojsk rzymskich i miejscem poboru podatku celnego. Przez Kafarnaum przechodził jeden z ważniejszych szlaków łączących Galileę z Damaszkiem - tzw. Via Maris. 200 m na północ od białej synagogi, w pobliżu rzymskiego mauzoleum odkryto kamień milowy z czasów Hadriana z napisem: Imperator Cezar Trajan Hadrian August, syn Trajana, wnuk boskiego Nerwy. Miasteczko rozciągało się na przestrzeni około 3 km wzdłuż brzegów Jeziora Genezaret w kierunku pobliskiej Tabghi. Mieszkańcy Kafarnaum trudnili się przede wszystkim rolnictwem i rybołówstwem.
W 1894 roku teren został zakupiony przez franciszkanów. Na początku XX wieku zaczęto przeprowadzać tam pierwsze wykopaliska

Ciekawe publikacje:

obiekty i zdjęcia:
Podczas podróży odkryłeś urocze miejsce, dobry hotel, klimatyczną knajpkę? Podziel się swoją wiedzą z innymi! Zrobiłeś fantastyczną fotkę? Pokaż ją!
dzięki obiektom i zdjęciom:
dowiesz się, co ciekawego znajduje się w miejscu, do którego się wybierasz – zabytki, przyroda, muzea, zakupy itp
znajdziesz sprawdzony nocleg, restaurację
sprawdzisz dokładną lokalizację obiektu na mapie
zobaczysz kompletną galerię miejsc, które warto zobaczyć
ostatnio zalogowali się
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group