bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
Bieszczady
Galeria Na komórkę Na GPS Dodaj komentarz
Rozdział nadrzędny: Cisna

Warto zobaczyć

W Cisnej znajduje się

 przystanek Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej, a w odległym o 2 km Majdanie - jej główna stacja.

Zabytki Cisnej nie przetrwały wojny i okresu powojennego. Cmentarz żydowski zdewastowali hitlerowcy, drewniany dwór Fredrów został zniszczony w 1947 r., a drewnianą cerkiew rozebrano w 1956 r. Zachował się jedynie dawny cmentarz przycerkiewny, a na nim kilka ciekawych nagrobków. Przy drodze w kierunku Baligrodu stoi murowany kościół z 1914 r.

Przez Cisną przebiega znakowany na czerwono Główny Szlak Beskidzki prowadzący na Okrąglik i Jasło, a w drugą stronę - na przełęcz Żebrak i dalej na Chryszczatą. Z pobliskiej Dołżycy wychodzi szlak czarny na Łopiennik.


Po regionie oprowadza: Barbara Zygmańska

Obiekty dodane przez użytkowników:
Pomnik na wzgórzu
Na wzgórzu w miejscu dawnego posterunku milicji znajduje się pomnik ku czci poległych w walkach z UPA żołnierzy i milicjantów. Z platformy widokowej przy pomniku roztacza się wspaniała panorama na Cisną i otaczające góry.
dodał: aarek
Mała Rawka
Mała Rawka (1272 m n.p.m.) – góra będąca kulminacją grzbietu Dział. Znajduje się niedaleko wsi Ustrzyki Górne w Bieszczadach Zachodnich. Na północny wschód odbiega z niej grzbiet, poprzez Wyżniańską Przełęcz biegnący ku Połoninie Caryńskiej. Leży 15 minut szlakiem górskim od Wielkiej Rawki, oddzielona od niej wysoko położoną przełęczą (1254 m n.p.m.), na której rośnie najwyżej występujący w polskich Bieszczadach las. Jej szczyt pokrywa niewielka połonina będąca doskonałym punktem widokowym na najbardziej znane bieszczadzkie masywy: grupę Tarnicy, Połoninę Wetlińską i Caryńską.
dodał: k2acper
poprzedni rozdział
Historia
następny rozdział
Informacje praktyczne
Ciekawe publikacje:
Ladowanie...
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group