bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
Bieszczady
Galeria Na komórkę Na GPS Dodaj komentarz
Rozdział nadrzędny: Wetlina

Warto zobaczyć

Współczesny kościół parafialny stoi na fundamentach dawnej cerkwi. Godnym uwagi obiektem przyrodniczym jest kilkumetrowy

 wodospad, który podziwiać można w bocznej dolince, w pobliżu pensjonatu Leśny Dwór.

Wetlina jest punktem wypadowym dla licznych wycieczek w wysoką część Bieszczadów. Rozpoczynają się tutaj następujące szlaki: żółty na Przełęcz Orłowicza (skąd można pójść dalej czerwonym szlakiem na Połoninę Wetlińską), czarny z Osady na Połoninę Wetlińską, zielony na Małą Rawkę przez Dział i żółty na Rabią Skałę (do szlaku granicznego). Swój początek ma tutaj również wyznakowana przez BdPN ścieżka przyrodnicza „Połonina Wetlińska".


Po regionie oprowadza: Barbara Zygmańska

Obiekty dodane przez użytkowników:
Przełęcz Wyżna
Przełęcz Wyżna (872 m n.p.m.) – przełęcz położona w Bieszczadach Zachodnich pomiędzy Berehami Górnymi a Wetliną. Od października 2000 r. stoi tam pomnik w kształcie bramy postawiony ku czci Jerzego Harasymowicza. Wspaniałe widoki na Połoninę Wetlińską i Połoninę Caryńską oraz najwyższe szczyty polskiej części Bieszczad.
dodał: aarek
Kozie Rancho
Gospodarstwo agroturystyczne.
dodał: futermama
Smerek
Smerek jest przedłużeniem na zachód grzbietu Połoniny Wetlińskiej. Na szczycie Smereka stoi metalowy krzyż ustawiony dla upamiętnienia turysty, który (jak głosi plotka ;) zginął od pioruna. W rzeczywistości krzyż ustawiono w roku 1977 z inicjatywy ks. Antoniego Kołodzieja celem upamiętnienia 600-lecia Diecezji Przemyskiej. Szczyt Smereka jest doskonałym punktem widokowym.
dodał: A_MAX
poprzedni rozdział
Historia
następny rozdział
Informacje praktyczne
Ciekawe publikacje:
Ladowanie...
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group