bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
Suwałki i okolice
Galeria Na komórkę Na GPS Dodaj komentarz
Rozdział nadrzędny: Jeleniewo

Informacje praktyczne

Dojazd, orientacjJeleniewo położone jest 12 km na północ od Suwałk, przy drodze wojewódzkiej nr 655. Samochodem możemy dojechać do miejscowości w 10 min, dojazd autobusem PKS, który kursuje praktycznie co godzinę, zajmuje ok. 15 min.

Noclegi

W obrębie Jeleniewa baza noclegowa pozwala na dosyć szeroki wybór miejsc. Możemy wybierać między domami wczasowymi, gospodarstwami agroturystycznymi, schroniskami młodzieżowymi oraz polem namiotowym.

 Schronisko młodzieżowe w Szkole Podstawowej w Bachanowie, tel.: +48 87 5683039. Schronisko oferuje 20 miejsc noclegowych, jest czynne w lipcu oraz sierpniu, poza sezonem do uzgodnienia. Kategoria cenowa: tanio.

 Szkolne schronisko młodzieżowe w Jeleniewie, tel.: +48 87 5683029. Placówka jest czynna w lipcu i sierpniu, oferuje 35 miejsc noclegowych. Kategoria cenowa: tanio.

 Gospodarstwo agroturystyczne Pod Cisową Górą, Gulbieniszki 4 k/Jeleniewa, tel.: +48 515287800, 600049350. Gospodarstwo oferuje 18 miejsc noclegowych: dwójki, trójki, czwórki. Do dyspozycji gości jest salon, boisko do gry w siatkówkę, łódki, miejsca do łowienia ryb. Istnieje możliwość zamówienia pełnego wyżywienia. Kategoria cenowa: średnio.

 Gospodarstwo agroturystyczne Leśna Dolina, Sidory 14 k/Jeleniewa, tel.: +48 87 5683148, 501345982, http://www.sidory14.suwalszczyzna.org .Goście mają do dyspozycji 20 miejsc noclegowych: dwójki, trójki, czwórki. Pokoje z łazienkami. Turyści mogą korzystać z salonu z kominkiem, aneksu kuchennego, sauny, placu zabaw, jachtu kajaków i rowerów górskich. Kategoria cenowa: średnio.

 Gościniec Zamkowa Góra, Czajewszczyzna 8 k/Jeleniewa, tel.: +48 87 5691760, 608473488, http://www.zamkowagora.osti.pl Pensjonat oferuje 40 miejsc noclegowych: jedynki, dwójki, trójki oraz w apartamentach rodzinnych. Pokoje są w pełni wyposażone. Do dyspozycji gości jest łaźnia parowa, kąpielisko, boisko do siatkówki, wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów. Istnieje możliwość wykupienia pełnego wyżywienia (tradycyjne dania kuchni polsko-litewskiej). Kategoria cenowa: średnio.

Gastronomia

Baza gastronomiczna może nie oszałamia, ale mamy już do wyboru różne formy kuchni: od restauracji przez kawiarnie do barów. Ceny we wszystkich lokalach są dość niskie.

W centrum Jeleniewa znajduje się restauracja „Pod Jelonkiem", oferująca dania kuchni regionalnej: kartacze, babkę ziemniaczaną, kiszkę ziemniaczaną oraz ryby słodkowodne. W centrum mamy również kawiarnię „Toya", a przy jeleniewskiej stacji benzynowej „Minibar". W regionie jest jeszcze jeden bar „Nad Hańczą" w miejscowości Błaskowizna.

Informator

W Jeleniewie promocją, rozwojem oraz popularyzacją folkloru zajmuje się zespół ludowy „Jaćwież". Miasteczko może poszczycić się również dwoma boiskami sportowymi oraz nową salą gimnastyczną przy gimnazjum w Jeleniewie.

Z racji tego, że 70% gminy Jeleniewo znajduje się na obszarze Suwalskiego Parku Krajobrazowego bądź jego strefy ochronnej, znajduje się tu wiele tras turystycznych i miejsc idealnych do aktywnego wypoczynku. Jest pięć szlaków pieszych: szlak czerwony (20 km) biegnący ze wsi Prudziszki przez Żywą Wodę i Wodziłki do Łopuchowa; szlak zielony (18 km) biegnący z Prudziszek przez Jeglówek i Udziejek do wsi Łopuchowo; szlak żółty (24 km) z Leszczewa do Sidowry; szlak niebieski (26 km) z Prudziszek przez Leszczewo, Gulbieniszki, Górę Cisową, Wodziłki do Błaskowizny; szlak czarny (10 km) z Wodziłek przez Górę Zamkową, Błaskowiznę, Łopuchowo, Turtul do Bachanowa. Sieć szlaków pieszych uzupełniona jest szlakami rowerowymi: ścieżką rowerową wokół jeziora Hańcza, ścieżką na Górę Zamkową czy trasą na Górę Cisową.


Po regionie oprowadza: Monika Bednarczyk
poprzedni rozdział
Warto zobaczyć
następny rozdział
Suwalski Park Krajobrazowy
Ciekawe publikacje:
Ladowanie...
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group