bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
Suwałki i okolice
Galeria Na komórkę Na GPS Dodaj komentarz
Rozdział nadrzędny: Bakałarzewo

Informacje praktyczne

Dojazd, orientacja

Bakałarzewo położone jest 20 km na zachód od Suwałk w stronę Olecka i Olsztyna, przy drodze wojewódzkiej nr 653. Dojazd samochodem zajmuje ok. 15-20 min. Do miejscowości można dotrzeć również autobusem PKS, który jeździ tą trasą niemal co godzinę. Dojazd autobusem zajmuje ok. 30 min.

Noclegi

W okolicach Bakałarzewa możemy znaleźć głównie domki letniskowe i gospodarstwa agroturystyczne. Obie formy noclegów nie są drogie, a domki letniskowe doskonale nadają się do wyjazdów ze znajomymi, gdyż gospodarze powierzają nam cały swój dobytek (domek z działką) i jak na wakacje przystało, możemy czuć się niczym nieskrępowani.

 Dom letniskowy Rospuda, Kolonia Bakałarzewo 11, tel.: +48 507077371, 507077372. Domek położony jest nad rzeką Rospudą, w sąsiedztwie jezior: Garbaś, Głębokie i Siekierewo. Do dyspozycji gości jest działka o powierzchni 3600 m² oraz dom 120 m². W domu znajduje się salon z kominkiem, wyposażona kuchnia, łazienka oraz trzy sypialnie dla 10 osób. Do dyspozycji wczasowiczów jest również sauna i siłownia. Właściciele dają nam możliwość przyjazdu z pupilem. Kategoria cenowa: tanio (przy założeniu, że uda nam się nazbierać 10 osób; 250-300 zł/doba).

 Domek letniskowy Ranczo nad Rospudą, Kotowina k/Bakałarzewa, tel.: +48 86 2162650. Ranczo oferuje pokoje: dwójki, czwórki lub rozbicie namiotu na działce (5zł/os.). W domku są ogólnodostępne łazienki z prysznicem, wc i umywalką. Dodatkową atrakcją miejsca jest możliwość skorzystania z bani - ruskiej sauny na 10 osób (rozpalenie 60 zł). Kategoria cenowa: tanio.

 Ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne Maria i Ryszard Kozicz, ul. Filipowska 10, tel.: +48 87 5693471. Gospodarstwo oferuje turystom 15 miejsc noclegowych: dwójki i trójki. Łazienki w domu są ogólnodostępne. Goście do dyspozycji mają własny pomost oraz możliwość korzystania z łódek i kajaków. Kategoria cenowa: tanio.

 Domek letniskowy U Jagody, Jadwiga Bukłaho, Bakałarzewo Kolonia, tel.: +48 601270066, http://www.ujagody.republika.pl .Domek usytuowany jest pod lasem, 150 m od Jeziora Głębokiego i oferuje 10 miejsc noclegowych. Goście do dyspozycji mają aneks kuchenny, lodówkę, czajnik, tv, natryski i wc. Możliwość przyjazdu ze zwierzętami. Kategoria cenowa: średnio.

 Domek letniskowy Pod Sosnami, Ignacy Makarewicz, Bakałarzewo Kolonia, tel.: +48 660997867. Gospodarz oferuje turystom drewniany domek na skraju lasu, w bliskim sąsiedztwie jeziora (150 m do plaży). Goście mają do dyspozycji dwie sypialnie, łazienkę, kuchnię, kominek, grill oraz wędzarkę. Kategoria cenowa: średnio.

Gastronomia

Wieś Bakałarzewo i jej okolice nie dają szans większego wyboru, jeżeli chodzi o stołowanie się turysty. W gminie działa tylko jeden lokal małej gastronomii. Znajduje się on na rynku w Bakałarzewie i działa tylko w sezonie letnim. Turystom pozostaje więc samodzielne gotowanie (wszystkie lokale oferują przynajmniej aneks kuchenny) lub w przypadku gospodarstw agroturystycznych - stołowanie się na miejscu.

Informator

Infrastruktura turystyczna gminy nie jest zbyt dobrze rozwinięta. Centrum sztuki i rozrywki stanowi tutaj Gminny Ośrodek Kultury. Ośrodek organizuje głównie koncerty i festyny ludowe, które z dużym zainteresowaniem śledzą turyści. W Bakałarzewie znajduje się stadion, ale bez infrastruktury towarzyszącej. Braki obiektów sportowych w dużej mierze rekompensuje nam przyroda. Przez Bakałarzewo przebiega niebieski szlak turystyczny „Doliną Rozpudy" (o długości 38 km). Wiedzie on trasą: Bakałarzewo - Matlak - jezioro Garbaś - Filipów - Jezioro Kamienne - jezioro Rospuda - Czarne - Jezioro Czarne - Pluszkiejmy.


Po regionie oprowadza: Monika Bednarczyk
poprzedni rozdział
Warto zobaczyć
następny rozdział
Filipów
Ciekawe publikacje:
Ladowanie...
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group