bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
Karkonosze
Galeria Na komórkę Na GPS Dodaj komentarz
Rozdział nadrzędny: Karpacz

Informacje praktyczne

Noclegi

 Hotel Vivaldi****, ul. Olimpijska 4, tel.: +48 75 7619933, e-mail: karpacz@vivaldi.pl; 72 miejsca. Domowa atmosfera połączona z komfortem i profesjonalną obsługą. Nocleg 180-340 zł.

 Hotel Rezydencja***, ul. Parkowa 6, tel.: +48 75 7618020, 7619513, e-mail: recepcja@hotelrezydencja.pl; 28 miejsc. Przytulna sala śniadaniowa, w hotelu można po prosić o zorganizowanie pobytu. Dwójka 180-280 zł.

 Hotel Orbis Skalny***, ul. Obrońców Pokoju 5, tel.: +48 75 7527000, e-mail: rez.skalny@orbis.pl; 296 miejsc. Duży obiekt, w którym za dodatkową opłatą (24 zł) można trzymać swoich zwierzęcych ulubieńców.

 Hotel Halny***, ul. Mickiewicza 10, tel.: +48 75 7619363, e-mail: info@hotelhalny.com.pl; 32 miejsca. Położony w centrum, na miejscu zabiegi spa. Dwójka 200-400 zł, w cenę wliczone śniadanie.

 Hotel Alpejski***, ul. Ogrodnicza 8, tel.: +48 75 645700, e-mail: hotel@alpejski.pl; 76 miejsc. W obiekcie sauna, basen, szkockie bicze wodne. Noclegi 170-300 zł.

 Hotel Perła Karkonoszy, ul. Konstytucji 3. Maja 59a, tel.: +48 75 7616098, e-mail: perlakarkonoszy@wp.pl; 60 miejsc. W cenę noclegu jest wliczone śniadanie, basen, solarium, sala fitness, pokój zabaw dla dzieci i inne atrakcje. Jedynka 215-295 zł, dwójka 285-335 zł.

Jest też ponad 120 pensjonatów i podobnych obiektów noclegowych.

Gastronomia

Nie brakuje tu różnorodnych obiektów gastronomicznych, z których można wskazać: restaurację  „Karat", ul. Konstytucji 3. Maja 23 c,  Gospodę „Pod Brzozami", ul. Skalna 7 i  „Karczmę Śląską", ul. Rybacka 2. Warto zajrzeć do restauracji  „Sarmacja", ul. Konstytucji 3 Maja 4, gdzie w autentycznych wnętrzach można spróbować kuchni staropolskiej; obiad średnio 15-20 zł.

Informator

Z racji górskiego położenia najwięcej imprez odbywa się w sezonach zimowym i letnim, a coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy rozrywek, jak i sportowej rekreacji. Do najbardziej znanych wydarzeń spośród tych rozgrywanych na śniegu należą Zimowy Zjazd na Beleczym (II) i Memoriał im. Waldemara Siemaszki w ski-alpiniźmie (III). Bogaty program obejmują Urodziny Miasta (V). Melomani spotykają się na Karkonoskim Festiwalu Muzycznym (VII) oraz Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie „Gitaromania" (XII). Widzów wszystkich pokoleń przyciągają Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Western i Rodeo (VII).


Po regionie oprowadza: Krzysztof R. Mazurski

Obiekty dodane przez użytkowników:
Schronisko "Śląski Dom"
Schronisko górskie w rejonie Przełęczy pod Śnieżką. 72 miejsca noclegowe.
Schronisko Na Śnieżce
Niesamowicie urokliwe miejsce, szczególnie warto obejrzeć gwiazdy. Romantyzm zapewniony.
dodał: wedrus
Chata Karkonoska
Chata Karkonoska to stylowy budynek zbudowany z drewna świerkowego o ścianach wieńcowych, wykonany z bali drewnianych. Jest to największa budowla drewniana w Polsce wybudowana w tej technologii. W restauracji nie tylko można dobrze zjeść, ale również się pobawić. Poza sezonem w weekendy, a w sezonie codziennie organizacja imprez przy muzyce z lat 70 i 80, które prowadzą zawodowi DJ-e.
dodał: romszklarz
Hotel BELWEDER
Kameralny i elegancki hotel Belweder położony jest w niezwykle malowniczej i spokojnej okolicy Karpacza Górnego, 790 m n.p.m., w bezpośrednim sąsiedztwie (zaledwie 30 m) od profesjonalnie przygotowanej nartostrady. Otoczony piękną panoramą Karkonoszy z ich najwyższym szczytem Śnieżką, stanowi dogodną bazę wypadową do zwiedzania okolicznych atrakcji. Jest to doskonałe miejsce dla osób ceniących sobie aktywną formę wypoczynku, jak i dla tych, którzy rzeczywiście pragną odpocząć.
dodał: romszklarz
Karczma

dodał: wedrus
Hotel Sandra Spa
Kompleks Sandra Spa położony jest w centrum Karpacza i posiada 260 pokoi, zapewniając miejsca noclegowe dla ponad 550 osób w pokojach 2, 3 i 4-osobowych. Każdy pokój jest wyposażony w łazienkę z prysznicem, TV-SAT, telefon, mini-bar, sejf. Jest to także nowoczesne SPA z sauną fińską, suchą, parową i aromatyczną. W skład Wellness&SPA wchodzi także: grota wodna, grota solna i lodpad, prysznic doznań, tepidarium, łaźnia błotna, sauna „Bania”, łaźnia turecka typu Hammam, łaźnia parowa dla dzieci,. Dla ciała każdy coś sobie wybierze w przepełnionych zapachami gabinetów kosmetycznych.
dodał: Tomazo01
poprzedni rozdział
Warto zobaczyć
następny rozdział
Szklarska Poręba
Ciekawe publikacje:
Ladowanie...
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group