bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
e-przewodniki.pl e-przewodniki Polska Półwysep Helski i Zatoka Pucka
Półwysep Helski i Zatoka Pucka
Galeria Na komórkę Na GPS Dodaj komentarz
Rozdział nadrzędny: Kuźnica

Informacje praktyczneNoclegi

Miejscowość tak urocza, że nie sposób nie zatrzymać się w niej na dłużej. Bez problemu znajdzie się nocleg np. przy ulicy Helskiej. Informacje o wolnych miejscach są wywieszane na drzwiach lub w oknach.

 Willa „Gryf", ul. Morska 1, tel.: +48 58 6752677. 30 miejsc noclegowych w dwójkach, trójkach i czwórkach z łazienkami. Część pokoi z balkonami. Istnieje możliwość wyżywienia, a na indywidualne zamówienie gospodarze przyrządzą pyszną wędzoną rybkę. Kategoria cenowa: średnio/drogo.

 Pokoje gościnne „Irena", ul. Hallera 25, tel.: +48 58 6752629. Dwójki, trójki i czwórki z łazienkami, do dyspozycji gości w pełni wyposażona kuchnia. Do morza zaledwie 200 m. Obiekt czynny cały rok. Kategoria cenowa: średnio.

 Pokoje gościnne, ul. Morska 21, tel.: +48 58 6752665. Pokoje w sam raz dla par, rodzin i kilku przyjaciół. Łazienka na 3 pokoje. Możliwość korzystania z kuchni. Kategoria cenowa: średnio.

 Kwatery prywatne, ul. Helska 8, tel.: +48 58 6753701. Trójki i czwórki, niektóre z widokiem na zatokę, dostęp do kuchni. Kategoria cenowa: tanio.

 Willa „Ada", ul. Helska 12, tel.: +48 58 6752623. Dobrze wyposażone dwójki, trójki i czwórki z łazienkami, część z aneksami kuchennymi. W ogrodzie miejsce do grillowania. Kategoria cenowa: średnio.

Gastronomia

W Kuźnicy królują smażalnie ryb. Lokali niewiele, lecz każdy ma swój niepowtarzalny urok. Większość z nich znajduje się przy głównej ulicy. Na uwagę zasługuje naleśnikarnia z niesamowitym menu.

 Smażalnia „Dawid", ul. Helska 4, tuż przy przystanku PKP, czynne sezonowo codz. 10.00-21.00. Zadaszony taras ze stolikami z widokiem na morze. Wnętrze bardzo gustownie urządzone. W lokalu można nabyć monety okolicznościowe, tzw. merki (1 merk = 3 zł).

 Naleśnikarnia „Pogodne Dania", ul. Helska 3, czynne codz. 11.00-21.00. Przytulna knajpka nastraja pozytywnie solidnym wyborem naleśników w nawet najbardziej deszczowy dzień. Kategoria cenowa: tanio.

 Smażalnia „U Emila", ul. Helska 11, czynne codz. 11.00-21.00. Ryby wędzone, rosół rybny, tatar - wszystko, co z rybami związane. Kategoria cenowa: tanio.

 Smażalnia ryb, ul. Helska 2, czynne codz. 9.00-19.00. Lokal z tarasem, na którym najlepiej smakują śniadania w morskim kurorcie. Niedaleko przystanek PKS. Kategoria cenowa: tanio.

Informator

Większość form, w jaki można spędzić wolny czas, to propozycje sezonowe. Na plaży oraz w hotelu „Gryf" można wypożyczyć sprzęt wodny. Pamiątki kupuje się zwykle przy plaży - nie wyróżniają się one niczym szczególnym.


Po regionie oprowadza: Magdalena Bażela
poprzedni rozdział
Warto zobaczyć
następny rozdział
Jurata
Ciekawe publikacje:
Ladowanie...
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group