bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
Beskid Mały
Galeria Na komórkę Na GPS Dodaj komentarz

Beskid Mały

Beskid Mały to nieprzekraczające 1000 m n.p.m. pasmo górskie, rozciągające się równoleżnikowo pomiędzy Bramą Wilkowicką a doliną rzeki Skawy. Mimo niewielkiej wysokości i obszaru góry te są piękne i bardzo urozmaicone, a leżące u ich stóp miasta - Bielsko-Biała, Andrychów czy Wadowice - zainteresują każdego krajoznawcę.

W okolicy Bielska, ale już w Beskidzie Śląskim, leży też najstarszy beskidzki ośrodek narciarski - Szczyrk. Przez serce Beskidu Małego malowniczym przełomem przebija się rzeka Soła, na której zbudowany został zespół sztucznych jezior zwany „Kaskadą Soły".


Po regionie oprowadza: Barbara Zygmańska

Obiekty dodane przez użytkowników:
Schronisko Stefanka na Koziej Górze

dodał: wedrus
Zajazd Smrek

dodał: wedrus
Operacja Południe
Zlot miłośników pojazdów militarnych odbywający się corocznie na przełomie lipca i sierpnia na bielskich błoniach.Zwyczajowo organizowany jako impreza dwudniowa.Pierwszego dnia atrakcją jest przejazd kolumny pojazdów - uczestników zlotu przez miasto .Inscenizacje bitew i potyczek prezentowane są pierwszego i drugiego dnia imprezy .Zlotowi towarzyszą stoiska handlowe oferujące demobil wszelakiego autoramentu,wojskową grochówkę i inne specjały kuchni polowej.Uczestniczące w imprezie pojazdy można oglądać w parku maszyn. Uwagi praktyczne: Parking dla samochodów organizowany jest na wyłączonej z ruchu połowie ulicy Bystrzyckiej (miejsc parkingowych brakuje dość szybko).Obeznani z topografią Bielska - Białej mogą próbować szczęścia w dotarciu w pobliże miejsca zlotu uliczkami osiedlowymi od strony północnej i zachodniej. Pokazy odbywają się w miejscu całkowicie pozbawionym cienia.Planując dłuższy pobyt warto zaopatrzyć się w coś do siedzenia ( karimata, składane krzesełko) oraz odzież stosowną do warunków atmosferycznych ( od parkingów do miejsca pokazów jest kilkanaście minut marszu. Inscenizacje batalistyczne najlepiej obserwować z niewielkiego wzgórza po stronie zachodniej Błoni.
dodał: iudex
Trampolina
Na parkingu przed wejściem do parku linowego zainstalowana jest trampolina o dość sporych rozmiarach . wejściówki do nabycia w kawiarni ośrodka wypoczynkowego Czarny Groń po drugiej stronie drogi
dodał: iudex
następny rozdział
Bielsko Biała
Ciekawe publikacje:
Ladowanie...
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group