bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
Kazimierz Dolny
Galeria Na komórkę Na GPS Dodaj komentarz
Rozdział nadrzędny: Nałęczów

Informacje praktyczne

Informacja turystyczna

 Biuro IT znajduje się przy al. Grabowej 6, tel.: +48 81 5016101, +48 81 5014456 wew. 111, e-mail: info@naleczow.org.pl, czynne w sezonie pn.-pt. 10.00-17.00, sb.-nd. 10.00-18.00, poza sezonem pn.-pt. 9.00-17.00, sb. 9.00-17.00. Na miejscu, oprócz darmowych mapek i możliwości kupienia przewodników, udzielane są informacje na temat kwater i wydarzeń artystycznych.

Dojazd

Do Nałęczowa można dojechać drogą krajową nr 830 z Lublina lub Kazimierza Dolnego. Niezmotoryzowani mogą wybrać pociąg lub autobus. W Nałęczowie zatrzymują się wszystkie pociągi na trasie Lublin - Warszawa (oprócz ekspresów), ale dworzec PKP oddalony jest o ok. 3 km od miasta. Ci, którzy nie lubią długich spacerów czy czekania na miejski autobus, mogą dojechać

 PKS-em albo busem, które kursują ze stolicy (spod Kinoteki, cztery razy dziennie, firma transportowa „Anmar", http://www.anmar.info.pl), Lublina (odjazdy z głównego dworca PKS w Lublinie i jego bezpośrednich okolic, co pół godziny, czas przejazdu ok. 40 min.) i Puław (spod supermarketu Champion, ul. Gościńczyk, co półtorej godziny).

Noclegi

 Willa „Oktawia", ul. Żeromskiego 4a, tel.: +48 81 5014738, 695696646, e-mail: olimpia30@op.pl, http://www.willaoktawia.republika.pl. Niewielki i przyjemny pensjonat oferujący dwójki i trójki, położony tuż przy „Chacie" Żeromskiego. Kategoria cenowa: tanio.

 Willa „Samoniówka", ul. 1 Maja, tel.: +48 81 5014747, e-mail: samoniowka@wp.pl, http://www.naleczow.org.pl/samoniowka. Dwójki i trójki w ciekawej aranżacji, z łazienkami. Obiekt położony w centrum, posiada parking i spory ogród. Kategoria cenowa: średnio.

 Pensjonat „Poniatówka", ul. Poniatowskiego 24, tel.: +48 81 5014404, http://www.poniatowka.go3.pl. Obiekt położony 300 m od centrum, w zacisznej dzielnicy willowej. Oferuje dwójki i trójki z łazienkami oraz apartament. Atutem jest pizzeria, która znajduje się w tym samym budynku. Kategoria cenowa: średnio.

 Pokoje gościnne „Dom Strażaka", ul. Poniatowskiego 12, tel.: 691420600. Estetyczne pokoje z aneksami kuchennymi i łazienkami. Noclegiem dofinansujemy działalność strażaków. Kategoria cenowa: średnio.

 Willa „Zacisze", ul. Prusa 17a, tel.: +48 81 5015524. Willa w odległości 10-minutowego spaceru od centrum, tuż obok rzeki Bystrej, nieopodal lasu. Dwójki z dostępem do w pełni wyposażonej kuchni. Kategoria cenowa: tanio.

Gastronomia

Nałęczów to miasteczko, które uderza swoją „sanatoryjnością". Średnia wieku kuracjuszy to 70 lat, zatem zamiast dyskotek królują dancingi, a nad pubami przeważają przytulne kawiarenki. Większość ośrodków sanatoryjnych i pensjonatów oferuje gościom wyżywienie, dlatego dla dużej części nałęczowskich przybyszów wizyta w pizzerii stanowi raczej ekstrawagancję i odskocznię od wykupionego w swoim ośrodku wyżywienia.

 Rufus Pub", ul. 1 Maja 5, czynne codz. od 10.00 do ostatniego klienta („jeszcze zależy jakiego", jak mawia właściciel). Spokojna, kameralna knajpka z letnim ogródkiem. Specjalnością zakładu są pizze, a zimną rozgrzewa pyszny grzaniec. Kategoria cenowa: średnio.

 Cukiernia, ul. 1 Maja 7, czynne codz. 9.00-17.00. Tuż obok „Rufusa", więc tu można skoczyć na deser. W ofercie rurki z kremem i lody, a jeśli tego mało - czekolada na gorąco. Aż ślinka cieknie. Kategoria cenowa: tanio.

 „Madejowa Chata", ul. 1 Maja 8, czynne 10.00-22.00, poza sezonem 12.00-22.00. Lokal ukryty za hotelem „Przepióreczka". Niewielka chatka z ciemnego drewna, z ogródkiem letnim zaprasza lubiących różne smaki. Kategoria cenowa: średnio.

 „Stara Apteka", ul. Lipowa 4, czynne 9.00-20.00, poza sezonem 9.00-17.00. Stołówka z prawie 15-letnią tradycją. Dania obiadowe uwzględniają diety rekonwalescentów i apetyty młodych turystów. Kategoria cenowa: tanio/średnio.

 Bar, róg ul. Kolejowej i ul. Chopina, czynne pn.-pt. 9.00-17.00, sb. 9.00-15.00. Skromny i niepozorny z zewnątrz bar, w którym serwowane są dania typu fast food, a także smażone ryby, zaś dla tradycyjnych podniebień - golonka. Kategoria cenowa: tanio.

Informator

Melancholijne poranki i spokojne popołudnia to wyznaczniki atmosfery Nałęczowa poza sezonem. W lecie miasteczko ożywa za sprawą gości typu weekendowego. Wśród młodych zamożnych osób z Warszawy dużą popularnością cieszy się miejscowe SPA, panie szczególnie chętnie korzystają z wczasów odchudzających. Okoliczna przyroda zachęca do długich spacerów. Co prawda nie ma tu jeszcze wypożyczalni rowerów, ale jeśli ma się własny wehikuł, można śmiało popedałować choćby i do Kazimierza Dolnego. W wielu ośrodkach jest dostęp do internetu. Dodatkowe zakupy można zrobić w małych sklepikach w okolicach dworca PKS, które stanowią właściwie centrum życia towarzyskiego Nałęczowa.

 

 Nałęczowska kolejka dojazdowa

Wąskotorówka, która działa w Nałęczowie od ponad wieku, choć nie pełni już istotnej roli z punktu widzenia gospodarczego, jest wspaniałą atrakcją turystyczną. Pociągi jeżdżą w sezonie w niedziele oraz na specjalne zamówienia. Trasa wiedzie z Nałęczowa do Karczmisk i z powrotem. Wyjazd ze stacji Nałęczów Wąskotorowy (przy stacji PKP) o 10:30, powrót na godzinę 15:15. Po drodze pociąg staje przy polanie, gdzie organizowane jest ognisko. Bilet w obie strony normalny 20 zł, ulgowy 10 zł, w jedną stronę normalny 10 zł, bilet ulgowy 5 zł. Szczegóły: Nałęczowska Kolej Dojazdowa, tel./faks: +48 81 8287018, 506346639, e-mail: nkd@interia.pl, http://www.waskotorowka.pl/menu.htm.


Po regionie oprowadza: Magdalena Bażela

Obiekty dodane przez użytkowników:
Willa „Oktawia"
Niewielki i przyjemny pensjonat położony tuż przy „Chacie" Żeromskiego.
Dworzec PKS
Obok dworca PKS znajduje się też przystanek prywatnych busów.
Willa Słoneczna
Przepiękna willa położona w zacisznym miejscu niedaleko centrum Nałęczowa. Pokoje w pełni wyposażone. Do dyspozycji gości kuchnia, parking i basen odkryty.
dodał: Karolina.Barc
Karczma Nałęczowska
Stylowa karczma w centrum Nałęczowa. Bardzo smacznie i niedrogo.
dodał: Karolina.Barc
Hotel Restauracja Przepióreczka
Hotel oferuje 41 miejsc noclegowych w 26 pokojach. Przy hotelu istnieje restauracja oferująca szeroki wybór dań.
dodał: Karolina.Barc
Willa Alba
Położona w samym centrum Nałęczowa willa dysponuje 16 miejscami noclegowymi.
dodał: Karolina.Barc
Willa Olimpia
Willa oferuje 10 miejsc noclegowych.
dodał: Karolina.Barc
Eden - pokoje gościnne
Komfortowe pokoje do wynajęcia.
dodał: Karolina.Barc
Termy Pałacowe
SPA Termy Pałacowe.
dodał: Karolina.Barc
Atrium
Kryta pływalnia, na której można skorzystać z wielu wodnych atrakcji : sztuczna rzeka, gejzery, jacuzzi, i jedyny w Polsce basen z białą glinką.
dodał: Karolina.Barc
Willa Borowianka
Modrzewiowy parterowy dworek z poddaszem w stylu szwajcarskim, wybudowany w 1900 r.
dodał: Karolina.Barc
Książę Józef
Sanatorium malowniczo położone nad stawem, w centrum Parku Zdrojowego. W obiekcie Książę Józef mieszczą się specjalistyczne gabinety lekarskie.
dodał: Karolina.Barc
Brama Zachodnia
Punkt informacji turystycznej.
dodał: Karolina.Barc
Willa Zofiówka
Willa Zofiówka zbudowana w latach 1890 i 1893 przez Millerów z Lublina. Willa posiada dwie wieże z iglicami. Przy południowo-zachodniej wieży znajduje się część piętrowa budynku z balkonem. Na parterze znajduje się drewniana weranda. Od zachodniej strony jest także balkon.
dodał: Karolina.Barc
Pensjonta Willa Agata
Nowoczesny pensjonat oferujący pokoje do wynajęcia. Na terenie ośrodka bar, sala taneczna i jadalnia.
dodał: Karolina.Barc
Willa Raj
Murowana willa, w której mieścił się internat Liceum Sztuk Plastycznych, obecnie oferuje pokoje do wynajęcia i SPA.
dodał: Karolina.Barc
poprzedni rozdział
Warto zobaczyć
Ciekawe publikacje:
Ladowanie...
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group