bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
Kazimierz Dolny
Galeria Na komórkę Na GPS Dodaj komentarz
Rozdział nadrzędny: Janowiec

Informacje praktyczne

Dojazd

Z Warszawy najlepiej dostać się pociągiem lub autokarem do Puław, a stamtąd autobusem podmiejskim nr 17. Można też dojechać do Kazimierza Dolnego i przeprawić się promem przez Wisłę, jednak trzeba pamiętać, że jest to atrakcja sezonowa.

 

 Przeprawa promowa Kazimierz Dolny - Janowiec

W sezonie letnim (IV-VI, też w zależności od poziomu wody w Wiśle i warunków atmosferycznych) pomiędzy Kazimierzem a Janowcem działa przeprawa promowa. Trzeba pamiętać, że na pokład nie są wpuszczane autokary (jednorazowo na pokładzie mieszczą się 4 samochody i 60 osób). Prom kursuje codziennie pn.-pt. 8.00-20.00, sb.-nd. 8.00-21.00. Po wcześniejszym ustaleniu istnieje możliwość przeprawy poza wymienionymi godzinami. Bilet normalny 5 zł, ulgowy 3 zł, samochód lub motocykl z kierowcą 8 zł, bus z kierowcą 14 zł, dzieci do lat 4 bezpłatnie, rowery i motorowery bezpłatnie. Szczegółowe informacje: Prom „Gelderland" tel.: 602858898, e-mail: prom@janowiec.pl.

Noclegi

W samym Janowcu nie ma zbyt wielu ofert noclegowych, gdyż większość turystów zatrzymuje się po drugiej stronie Wisły.

 Agroturystyka, Renata Kuba, ul. Osiedle Szkolne 12, tel.:+48 81 8815393, 513653380. Dom jest położony ok. 1 km od centrum, tuż pod lasem. Dwójki, trójki i czwórki z możliwością wykupienia posiłków bądź skorzystania z w pełni wyposażonej kuchni. Kategoria cenowa: tanio.

 Agrokwatera „Pod Różami", ul. Radomska 39, tel.: +48 81 8815076, 603557276. Dom z dużym ogrodem położony w centrum Janowca. Noclegi w sumie dla 6 osób w dwóch eleganckich pokojach. Kategoria cenowa: tanio.

 Zamek i dwór, Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, tel.: +48 81 8815228, e-mail: mzj@go2.pl, http://www.muzeumnadwislanskie.pl. Niepowtarzalna okazja noclegu we wspaniałych wnętrzach zamku i dworu w Janowcu. Komfortowe dwójki pachnące historią. Kategoria cenowa: średnio/drogo.

Gastronomia

Zaledwie kilka lokali na krzyż, ale każdy z nich jest miejscem wyjątkowym, dlatego dla uniknięcia tłoku Kazimierza Dolnego warto zjeść obiad właśnie tutaj.

 Maćkowa Chata", ul. Sandomierska 2 (rynek), czynne w sezonie 10.00-22.00. Dobre miejsce, aby skosztować tradycyjnej polskiej kuchni. Specjalnością zakładu jest placek chłopski. Kategoria cenowa: średnio.

 „Quchnia na Podzamczu", pl. Wolności 9, czynne w sezonie pn.-pt. 11.00-18.00, sb.-nd. 11.00-20.00, w miarę potrzeby także dłużej. Oryginalna nazwa i równie ciekawe menu zachęca do odwiedzin, tym bardziej, że to po drodze od promu. Kategoria cenowa: średnio.

 „Manes", ul. Lubelska 30, w sezonie czynne od 12.00. Położony blisko zamku (ok. 10 minut spaceru brzegiem skarpy) kompleks (bo to nie tylko restauracja, ale i grill, plac zabaw. Atrakcją miejsca jest widok na rozciągający się u podnóża skarpy Land Art ­- największy w Europie obraz ziemny, oraz wspaniała panorama zakola Wisły i Kazimierza. Kategoria cenowa: średnio.

Informator

Janowiec jest malutkim miasteczkiem. Sklepy mieszczą się przy rynku. Obok zamku funkcjonuje piekarnia „Pod zamkiem", w której można nabyć firmową pamiątkę - chlebowy zamek Janowiec, miejscowy odpowiednik kazimierskich „kogutów". Miejscowość jest na dobrej drodze rozwoju.


Po regionie oprowadza: Magdalena Bażela
poprzedni rozdział
Warto zobaczyć
następny rozdział
Nałęczów
Ciekawe publikacje:
Ladowanie...
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group