bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
Kotlina Kłodzka
Galeria Na komórkę Na GPS Dodaj komentarz
Rozdział nadrzędny: Kudowa-Zdrój

Okolice

Karłów to niewielka wieś pośrodku Parku Narodowego Gór Stołowych, która rozwinęła się przy leśnictwie powstałym tu w 1730 r. Rychło stała się punktem wypadowym na Szczeliniec, do czego przyczynił się tutejszy wieloletni sołtys, opiekun tras wiodących po skalnych labiryntach Franciszek Pabel (1773-1860), który jako pierwszy w świecie został oficjalnie nominowany w 1813 r. przewodnikiem po tym terenie. Po wybudowaniu Szosy Stu Zakrętów na przełomie XIX/XX w. miejscowość stała się popularniejsza wśród turystów. Współcześnie nadal jest bardzo ważnym punktem wypadowym w różne części Gór Stołowych, ponieważ zbiega się w niej wiele szlaków.

 

Noclegi

 Zajazd Karłów, Karłów 8b, tel.: +48 74 8733805, e-mail: zajazdwkarlowie@interia.pl, http://www.zajazdkarlow.pl/, 30 miejsc;

 Ośrodek Wypoczynkowy i Restauracja Pod Szczelińcem, Karłów 5, tel.: +48 74 8712190, http://www.szczeliniec.prv.pl/, 78 miejsc.  Ośrodek Wypoczynkowy Szczeliniec, Karłów 6a, tel. +48 74 8712206, e-mail: szczeliniec@home.pl, http://www.szczeliniec.pl/, 60 miejsc (w domkach).

Ponadto kilka gospodarstw agroturystycznych i pensjonatów.


Po regionie oprowadza: Krzysztof R. Mazurski

Obiekty dodane przez użytkowników:
Mini zoo
Przy skansenie, w którym można pobawić się w garncarza, zjeść dobry, świeży chleb wiejski wypiekany na miejscu, a posmarowany smalcem według " tajemnych " procedur naszych babć, znajduje się także mini zoo. Tam królują bażanty z różnych stron świata, ale są też sarny, żurawie i inne bardziej pospolite zwierzaki. Frajda dla dorosłych i dla dzieci.
dodał: wedrus
poprzedni rozdział
Informacje praktyczne
następny rozdział
Lewin Kłodzki
Ciekawe publikacje:
Ladowanie...
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group