bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
Dolina Popradu
Galeria Na komórkę Na GPS Dodaj komentarz
Rozdział nadrzędny: Żegiestów

Informacje praktyczne

Żegiestów nie posiada punktu informacji turystycznej.

Strony internetowe, na które warto zajrzeć: http://www.zegiestow.com.pl - uzdrowisko Żegiestów, http://www.ukz-uzdrowisko.krynica.com.pl - uzdrowisko Krynica-Żegiestów.

Dojazd

Żegiestów i Żegiestów-Zdrój to dwie stacje kolejowe na linii Nowy Sącz - Muszyna. Obie położone są w dość dużej odległości od centrum zarówno wsi, jak i uzdrowiska. Na żadnej nie zatrzymują się pociągi pospieszne.

Żegiestów-wieś leży w wąskiej dolinie Żegiestowskiego Potoku, Żegiestów-Zdrój - nad samym Popradem, zaś część zabudowy sanatoryjnej - na półwyspie Łopata Polska.

W Żegiestowie-Zdroju, przy głównej drodze zatrzymują się pospieszne autobusy z Krakowa (dwa na dzień), uzdrowisko ma też połączenie z Nowym Sączem. Do Żegiestowa-wsi w głąb doliny dojeżdżają autobusy PKS z Krynicy, średnio co 1,5 godz.

Noclegi

 Dom Wczasowy Zosieńka, w dolnej części wsi Żegiestów, tel.: +48 18 4717270. Jedynki i dwójki z prysznicami i WC; kawiarnia. Plac zabaw dla dzieci, parking. Obok mały wyciąg narciarski. Pobyt z wyżywieniem ok. 50 zł.

 Ośrodek Wypoczynkowy Żorlina, Żegiestów 49, tel.: +48 18 4717282, e-mail: zorlina@turist.pl, http://www.zorlina.turist.pl. 52 miejsca w jedynkach, dwójkach i trójkach z umywalkami oraz 10 miejsc w apartamentach. Stołówka z domową kuchnią oraz kawiarnia. Od 30 zł za noc w pokojach bez łazienek do 45 zł w apartamentach.

 Sanatorium Wiktor, Żegiestów-Zdrój, Łopata Polska 46, tel.: +48 18 4717268, 4717251, e-mail: wiktor@fwp.pl, http://www.zegiestow.fwp.pl. Dwójki i trójki z umywalkami, część z łazienkami. Kawiarnia, siłownia, zabiegi lecznicze. Na terenie sanatorium własne źródło mineralnej wody leczniczej „Zofia" o najwyższej w Polsce zawartości magnezu. Cena turnusu sanatoryjnego (2 tygodnie z wyżywieniem, zabiegami i opieką lekarską) 850-1030 zł.

Gastronomia

 Karczma Poprad (u wylotu doliny), tel.: +48 18 4717294; czynne: codz. 10.00-22.00, sb. i nd. od 20.00 dansingi. Taras, parking. Kuchnia regionalna, specjalność: żurek po staropolsku w chlebie, pierogi chłopskie. Organizacja imprez. Od 8-9 zł za porcję pierogów do ok. 20 zł za dania mięsne.

Informator

Wyciąg orczykowy obok Domu Wczasowego Zosieńka (w dole Żegiestowa Wsi), ok. 150 m długości, bardzo łagodny stok, tel.: +48 18 4717102.


Po regionie oprowadza: Barbara Zygmańska
poprzedni rozdział
Warto zobaczyć
następny rozdział
Piwniczna-Zdrój
Ciekawe publikacje:
Ladowanie...
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group