bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
Dolina Popradu
Galeria Na komórkę Na GPS Dodaj komentarz
Rozdział nadrzędny: Tylicz

Informacje praktyczne

Informacja turystyczna

W Tyliczu nie ma punktu informacji turystycznej, można jednak skorzystać z punktów w Krynicy (telefony i strony www podano w poprzednich artykułach).

Warto też zajrzeć na strony internetowe: http://www.tylicz.com - prywatna strona poświęcona Tyliczowi, http://www.tylicz.info.pl - baza obiektów noclegowych.

Dojazd

Centrum Tylicza stanowi rynek, z którego wszędzie jest blisko i na którym umiejscowiono przystanek PKS. Z Tylicza do Krynicy autobusy PKS kursują średnio co godzinę. Najbliższa stacja PKP znajduje się w Krynicy.

Noclegi

Baza noclegowa Tylicza opiera się przede wszystkim na kwaterach prywatnych, których jest kilkadziesiąt. Należy o nie pytać w punktach informacji turystycznej w Krynicy.

W czasie wakacji i ferii szkolnych w Tyliczu można tanio zanocować w tamtejszym gimnazjum. Kontakt za pośrednictwem Samorządowego Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu, ul. Kazimierza Wielkiego 9, tel.: +48 18 4711391 (sekretariat szkoły). Szkoła udostępnia ósemki z łazienkami, do dyspozycji osobna kuchnia, istnieje możliwość wykupienia posiłków w stołówce szkolnej. Ceny noclegów: poniżej 25 zł od osoby. Konieczna wcześniejsza rezerwacja.

Gastronomia

 Karczma Wiejska Chata, ul. Wiejska 1, tel.: +48 18 4731177 Dwupoziomowa karczma serwująca dania wiejskie, w każdy weekend - wiejska potańcówka. Właściciele dysponują również kwaterą. Porcja pierogów od 8-9 zł, duży placek po zbójnicku 17 zł, zawijaniec drobiowy 18 zł, baranina do 30 zł.

 Restauracja Pokusa, ul. Biskupa Tylickiego 5, tel.: +48 18 4711145. Na miejscu również możliwość noclegu w kwaterze prywatnej. Obiad ok. 15 zł.

Informator

Wyciągi narciarskie. W Tyliczu jest ok. 20 wyciągów narciarskich (stan na sezon 2007/2008) i co roku ich przybywa. Pięć funkcjonuje przy drodze do Powroźnika (cztery orczykowe Top Ski - 705 m, 390 m i 360 m, obok dziecięcy Baby Ski). Siedem wyciągów działa na stoku Szwarcowej, na północ od miejscowości, dwa kolejne - na stoku Łanu (dojazd ul. Kazimierza Wielkiego): Pod Łanem i Atomik (obok bezpłatny parking, punkt małej gastronomii i wypożyczalnia sprzętu) oraz dwa w kierunku Muszynki (dojazd ul. Konfederatów Barskich).

W Tyliczu funkcjonuje również kilka wypożyczalni nart i rowerów.


Po regionie oprowadza: Barbara Zygmańska

Obiekty dodane przez użytkowników:
Restauracja "Ornawa"
Restauracja znajduje się przy tylickim rynku.
dodał: rysio13
Ochotnicz Straż Pożarna
Remiza OSP Tylicz przy rynku.
dodał: rysio13
poprzedni rozdział
Warto zobaczyć
następny rozdział
Okolice
Ciekawe publikacje:
Ladowanie...
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group