bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
Tatry
Galeria Na komórkę Na GPS Dodaj komentarz
Rozdział nadrzędny: Bukowina Tatrzańska

Informacje praktyczne

Informacja turystycznaStrony internetowe, na które warto zajrzeć:
http://www.bukowinatatrzanska.pl - oficjalna strona gminy; http://www.bukowina.podhale.pl - galeria fotografii z Bukowiny Tatrzańskiej.
 Informacja kulturalna mieści się w Bukowiańskim Centrum Kultury Dom Ludowy, ul. T. Kościuszki 87, tel.: +48 18 2077511, e-mail: informacja@bukowinatatrzanska.pl.
DojazdDrogi do Zakopanego, Nowego Targu, Gliczarowa i przejścia granicznego na Łysej Polanie, a także lokalne drogi do Brzegów i Jurgowa z dużą liczbą kursów komunikacji publicznej oraz prywatnych busów pozwalają łatwo wyjechać na wycieczki lub powrócić z Zakopanego, nawet po spektaklu teatralnym.
NoclegiW gminie Bukowina Tatrzańska znajduje się ogółem kilkaset pensjonatów i kwater prywatnych o zróżnicowanym standardzie, każdy posiada do kilkudziesięciu miejsc noclegowych. Informacji o noclegach udziela Bukowiański Dom Kultury, tel.: +48 18 2077511.
Gastronomia 

 Restauracja Pod Miedzom, Bukowina Tatrzańska, ul. Sportowa 1, tel.: +48 18 2078169; dania regionalne, organizacja imprez.
 Karczma Szymkówka, Bukowina Tatrzańska, ul. Sportowa 4, (główna droga nr 49, po prawej stronie drogi), tel.: +48 502659222, http://www.szymkowka.pl; oprócz doskonałych dań regionalnych piękny widok na Tatry z panoramicznych okien.
Informator

Imprezy cykliczne

Karnawał Góralski (I-II) - konkursy, występy zespołów regionalnych, wyścig kumeterek.
Przegląd Palm Wielkanocnych - Niedziela Palmowa
Gminny festyn „U zbiegu trzech kultur" (1. poł. V)
Przegląd Dorobku Kulturalnego gminy Bukowina Tatrzańska (koniec V)
Przegląd Muzyk Podhalańskich - „Dziadońcyne Granie" (V)
Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych (VII)
Sabałowe Bajania (VIII)
- ogólnopolski konkurs gawędziarzy i instrumentalistów (m.in. mowy starosty weselnego).

 

 Ośrodek narciarski w Białce, ul. Środkowa 181; tel.: +48 18 2654163; http://www.bialkatatrzanska.pl. Znajduje się tutaj ogółem 20 wyciągów narciarskich, w tym trzy kolejki krzesełkowe. Długość wszystkich tras liczy ponad 15 km; wyciągi zgrupowane są w trzech ośrodkach: Kotelnica, Kaniówka i Bania, posiadają wspólny ski-pass; przykładowe ceny: karnet dzienny 70 zł, normalny 60 zł, ulgowy i poza sezonem odpowiednio 60 i 50 zł, karnet 7-dniowy odpowiednio 355 zł i 280 zł, poza sezonem odpowiednio 280 zł i 210 zł.
 Filia Muzeum Tatrzańskiego „Zagroda Korkoszów", Czarna Góra, Zagóra 86; czynne śr.-nd. 10.00-14.00; zbiory etnograficzne - wnętrze bogatego gospodarstwa spiskiego pod koniec XIX i na początku XX w; bilety normalny 6 zł, ulgowy 4,50 zł.
 Filia Muzeum Tatrzańskiego „Zagroda Sołtysów", Jurgów 215; czynne: śr.-nd. 10.00-14.00; zbiory etnograficzne - wnętrze ubogiego gospodarstwa spiskiego pod koniec XIX w.; bilety normalny 6 zł, ulgowy 4,50 zł.


Po regionie oprowadza: Barbara Zygmańska

Obiekty dodane przez użytkowników:
Bankomat

dodał: iudex
Restauracja Regionalna Pod Miedzom
Dania regionalne, organizacja imprez.
DW Rysy
Dom wypoczynkowy Rysy oferuje 150 miejsc noclegowych w pokojach 1, 2, 3-osobowych. Cena pokoju 2-osobowego, w zależności od wielkości i usytuowania, wynosi 130-270 zł.
dodał: stach
Pensjonat Beaty Pietras
Pensjonat Beaty Pietras jest jednym z licznych domów bukowińskich oferujących nocleg i wyżywienie. Niezłe warunki lokalowe oraz doskonała kuchnia gwarantują miły wypoczynek. Pensjonat posiada kilkanaście miejsc noclegowych w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych, stołówkę, siłownię a latem miejsce do grillowania. Ceny dość niskie. Łóżko w pokoju dwuosobowym 30,- zł/dobę, obfite śniadanie i obiadokolacja 35,-zł/osoba.
dodał: stach
Schronisko Głodówka
Właścicielem obiektu jest GK ZHP, a od 2005 roku schroniskiem zarządza Fundacja Harcerstwa Polskiego Schronisko Głodówka. GŁODÓWKA jest dobrym punktem wyjścia w polskie i słowackie Tatry Wysokie, bazą dla turystów uprawiających wędrówkę wysokogórską i wspinaczkę czy spacery po tatrzańskich szlakach. Z Polany rozciąga się przepiękny widok na 76-cio kilometrową panoramę Tatr. Schronisko GŁODÓWKA znajduje się na Polanie Głodówka na południowym stoku Cyrhli, skąd rozciąga się przepiękny widok na 76-cio kilometrową panoramę Tatr. GŁODÓWKA jest dobrym punktem wyjścia w polskie i słowackie Tatry Wysokie, bazą dla turystów uprawiających wędrówkę wysokogórską i wspinaczkę czy spacery po tatrzańskich szlakach. Położone 3 km od centrum Bukowiny Tatrzańskiej, stanowi doskonałe miejsce odpoczynku i relaksu, a organizatorom wycieczek szkolnych czy zielonych szkół, daje poczucie bezpieczeństwa w pracy z dziećmi. Zapraszamy przez cały rok.
dodał: KuKsU
Kwatery prywatne "Alicja"
55 miejsc w 2-, 3-, 4-osobowych pokojach z łazienkami, TV i balkonami. Z okien rozpościera się piękny widok na panoramę Tatr. Do dyspozycji gości również: parking, duża sala jadalna, sala ze stołem ping-pongowym, bilardem. Możliwe jest pełne lub częściowe wyżywienie.
dodał: Mario
Stacja Narciarska Rusiń-ski
Do dyspozycji jest czteroosobowa kolej krzesełkowa o długości prawie 1km oraz dwa wyciągi narciarskie - talerzykowe. Stok jest sztucznie ośnieżony, oświetlony i ratrakowany. Na miejscu znajduje się serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, sklep, w którym można zaopatrzyć się w sprzęt oraz odzież sportową.
dodał: A_MAX
poprzedni rozdział
Warto zobaczyć
następny rozdział
Okolice
Ciekawe publikacje:
Ladowanie...
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group