bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
Tatry
Galeria Na komórkę Na GPS Dodaj komentarz
Rozdział nadrzędny: Bukowina Tatrzańska

Warto zobaczyćW centrum wsi znajdują się dwa

 kościoły: drewniany z 1887 r. i murowany, poświęcony w 1978 r. Wybudowany w latach 1928-32  Dom Ludowy (uważany za największy budynek drewniany w Polsce) jest siedzibą Stowarzyszenia Twórców Ludowych, zespołów regionalnych i centrum różnorodnych imprez kulturalnych. Największe z nich to Karnawał Góralski (koniec I) i Sabałowe Bajania (VIII), ale i w innych miesiącach dużo się tu dzieje. W miejscowości nie brakuje sklepów, restauracji (również z regionalnym wystrojem) i rozmaitych punktów usługowych. Noclegi w tutejszych domach wczasowych, pensjonatach i gospodarstwach zadowolą nawet najwybredniejsze gusta. Jedyny szlak turystyczny wiodący wspaniałym widokowo grzbietem, który znajduje się w Bukowinie, poprowadzono niestety drogą. Za to miłośnicy jazdy rowerem, hippiki, kajakarstwa górskiego czy przechadzek bocznymi drogami mają w tej okolicy nieograniczone wprost możliwości wypoczynku. Zimą czynnych jest (w samej Bukowinie) kilkanaście wyciągów narciarskich i wypożyczalni sprzętu, a ich liczba z każdym rokiem wzrasta.


Po regionie oprowadza: Barbara Zygmańska

Obiekty dodane przez użytkowników:
Kościół Njświętszego Serca Jezusowego
Kościół Najświętszego Serca Jezusowego został zaprojektowany i wykonany przez jednego człowieka, miejscowego górala, samouka Jędrzeja Kramarza. Kramarz samodzielnie rysował plany oraz wykonywał przez kilkanaście lat wszelkie prace budowlane, będąc murarzem, cieślą, kowalem, a także rzeźbiarzem. Budowę zakończył w 1887 r., jednakże pierwszy proboszcz przybył do Bukowiny dopiero w roku 1902. Polichromia w części murowanej jest dziełem P. Palke i pochodzi z 1937 r.
dodał: stach
Terma
Kompleks basenów wykorzystujący wody geotermalne otwarto 6 grudnia 2008 r. na południowym skraju Bukowiny Tatrzańskiej. W skład obiektu, położonego na działce o powierzchni 4 ha, wchodzi 12 basenów o zróżnicowanej wielkości (zewnętrznych i wewnętrznych) oraz restauracji. Woda jest nisko zmineralizowana siarczanowo-wapniowa o temperaturze 28-36 st.C. Wejście na czas 2,5 godz. + 15 min. na przebranie kosztuje 35 zł od dorosłej osoby. Przewidziano szereg zniżek dla dzieci i osób w podeszłym wieku, jak również inne pakiety czasowe.
dodał: stach
poprzedni rozdział
Bukowina Tatrzańska
następny rozdział
Informacje praktyczne
Ciekawe publikacje:
Ladowanie...
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group