bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
Tatry
Galeria Na komórkę Na GPS Dodaj komentarz
Rozdział nadrzędny: Tatry

Zakopane

 

Zakopane nazywane bywa zimową stolicą Polski i kojarzy się przede wszystkim z całorocznym wypoczynkiem. Niestety, recepcyjne możliwości Zakopanego już dawno przekroczyły wszelkie dopuszczalne normy. Miasto położone jest w wąskim Rowie Podtatrzańskim, w którym nie ma miejsca na jego rozbudowę. Grunty są bardzo rozdrobnione pod względem własnościowym, kwitnie budowlana samowolka, z którą trudno jest walczyć. Ulice są wąskie i ciasne, ogromną bolączkę stanowią brak miejsc postojowych i uciążliwe korki.
Chcąc naprawdę wypocząć, lepiej zatrzymać się z dala od centrum Zakopanego, w jednej z jego peryferyjnych dzielnic, np. w Olczy czy Ustupie lub w ościennych miejscowościach.


Po regionie oprowadza: Barbara Zygmańska

Obiekty dodane przez użytkowników:
Gubałówka
Gubałówka jest to jedno z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych miejsc w Zakopanem. Chyba nie ma turysty, który nie był na szczycie Gubałówki. Budowa kolejki rozpoczęła się w lipcu 1938 r a zakończona w grudniu 1938r. Po całkowitej modernizacji w 2001r. kolejka na Gubałówkę stała się jedną z najnowocześniejszych kolei linowo-terenowych. Stacja dolna znajduje się 823 m n.p.m., stacja górna mieści się na wysokości 1122 m n.p.m. Kolejka przewozi ok. 2000 osób na godzinę, jednorazowo zabiera 120 osób, a średni czas jazdy wynosi ok. 3,5 minuty. Na górnej polanie Gubałówki na turystów czeka wiele atrakcji, można tu podziwiać przepiękną panoramę Tatr i Zakopanego ale to nie wszystko. Każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Na szczycie Gubałówki znajdują się restauracje, ogródki gastronomiczne i liczne bufety. Wspaniałe miejsce dla miłośników letnich wędrówek i wycieczek rowerowych.
dodał: pioge7
Punkt widokowy
Obok górnej stacji kolejki na Gubałówkę znajduje się punkt widokowy, z którego rozciąga się panorama na Zakopane i Tatry.
dodał: iudex
Kapliczka i kamień pamiątkowy
Drewniana kapliczka i kamień upamiętniający przejazd papieża Jana Pawła II w dniu 7 czerwca 1997 roku. Trasa wiodła przez Gubałówkę, aż do Ludźmierza
dodał: inanord
Camping - domki letniskowe
Super miejsce na nocleg w Zakopanym.
dodał: kysio7
Rondo Jana Pawła II
Rondo Jana Pawła II z fontanną.
dodał: Monika
Dworzec PKP
Budynek dworca PKP, o wydłużonym kształcie, znajduje się na uboczu Centrum Zakopanego, nieopodal dworca autobusowego. Obiekt jest zabytkiem galicyjskiej architektury kolejowej i szkoda, że nie zadbano o jego wygląd. Niestety budowla z mroczną poczekalnią zazwyczaj jest pustawa. Dopiero w sezonie odżywa i robi się na nim tłoczno. Zakopane ma bezpośrednie połączenia z dużymi miastami: Krakowem, Gdynią, Szczecinem, Warszawą, Poznaniem, Olsztynem i kilkoma innymi. Bez większego problemu koleją dotrzemy w góry.
dodał: Tomazo01
poprzedni rozdział
Tatry
następny rozdział
Historia
Ciekawe publikacje:
Ladowanie...
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group