bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
Bańska Szczawnica
Galeria Na komórkę Na GPS Dodaj komentarz
Rozdział nadrzędny: Bańska Szczawnica

Dojazd

 Dworzec kolejowy jest położony w dolnej części miasta przy ul. Trate Mládeže, a niedaleko, przy skrzyżowaniu dróg dojazdowych, znajduje się  przystanek autobusowy.

Pomiędzy Bańską Szczawnicą a Hronską Dúbravą (przy linii Zwoleń-Bratysława) kursują pociągi wahadłowe. W Hronskiej Dúbravie zatrzymują się pociągi dalekobieżne. W dni wolne niektóre szynobusy jeżdżą do samego Zwolenia. Po niedawnej reformie ceny biletów na trasie Bańska Szczawnica-Zwoleń są niższe niż ceny biletów autobusowych. Korzystne są zwłaszcza bilety w dwie strony, ponadto w pociągach nie płaci się za przewóz bagażu.

Z dworca lub z przystanku autobusowego do centrum trzeba iść na piechotę - ul. Dolną, która przechodzi kolejno w ul. Kammerhofską i ul. Kmeťa (z dworca kolejowego należy pójść ul. Trate Mládeže do skrzyżowania zwanego Križovatką, przy którym znajduje się przystanek autobusowy i zaczyna się ul. Dolná). Przy końcu ul. Kmeťa rozciąga się rynek, czyli Radničné nám., który łączy się z drugim głównym placem - Nám. sv. Trojice.


Po regionie oprowadza: Anna Nacher i Marek Styczyński
poprzedni rozdział
Warto zobaczyć
następny rozdział
Informacje praktyczne
Ciekawe publikacje:
Ladowanie...
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group