bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
Beskid Niski
Galeria Na komórkę Na GPS Dodaj komentarz
Rozdział nadrzędny: Iwonicz-Zdrój

Informacje praktyczne

Informacja turystyczna

 Centrum Informacji Turystycznej, pl. Dietla 2, Dom Zdrojowy, tel.: +48 13 4251087, e-mail: cit@iwonicz-zdroj.info, http://www.iwonicz-zdroj.info.

Strony internetowe, na które warto zajrzeć: http://www.iwonicz-zdroj.pl - oficjalna strona gminy uzdrowiskowej Iwonicz-Zdrój, http://www.uzdrowisko-iwonicz.com.pl - uzdrowisko Iwonicz-Zdrój.

Dojazd

Iwonicz leży przy drodze krajowej nr 28 z Krosna do Sanoka, Iwonicz-Zdrój - 5 km na południe od tej drogi, w głębi doliny potoku Iwonka (dojazd drogą lokalną).

Zaparkować można w Iwoniczu przed kościołem (parking bezpłatny), w Iwoniczu-Zdroju w centrum uzdrowiska są płatne parkingi.

Uzdrowisko ma połączenie autobusowe z Sanokiem, Rzeszowem, Krakowem, Lublinem, Łodzią, Katowicami i Warszawą. Autobusy do Krosna odjeżdżają średnio co pół godziny. Przedsprzedaż biletów PKS w Centrum Informacji Turystycznej (adres i telefon powyżej). Do Warszawy i Lublina jeżdżą prywatne dalekobieżne busy.

Noclegi

W uzdrowisku jest kilkadziesiąt kwater prywatnych i pensjonatów o różnym standardzie i cenach. Informacji najlepiej zasięgnąć w Centrum Informacji Turystycznej (adres i telefon powyżej).

W obiektach uzdrowiskowych jest kilkaset miejsc noclegowych, w zasadzie dla kuracjuszy, ale w miarę wolnych miejsc przyjmowane są również inne osoby. Informacje:  Uzdrowisko Iwonicz SA, tel.: +48 13 4308780, http://www.uzdrowisko-iwonicz.com.pl. Nocleg bez wyżywienia i zabiegów 30-60 zł.

 Pensjonat Amelia, ul. Kulczyńskiego 2 tel.: +48 13 4350194, 4350130; http://www.amelia.net.pl . Dwójki i trójki z pełnym węzłem sanitarnym, niektóre z podwyższonym standardem, apartamenty. Całodzienne, smaczne wyżywienie, sauna, bilard, tenis stołowy, grill, zabiegi sanatoryjne ze zniżką. Od 70 zł za jedynkę.

Gastronomia

Najsłynniejszym lokalem Iwonicza-Zdroju była kawiarnia z dancingiem w drewnianej willi Krakowiak, wzniesionej w latach 1865-68, w stylu pensjonatów szwajcarskich. Niestety, w grudniu 2004 r. zabytek spłonął, a działający od niemal 140 lat lokal zawiesił działalność. Do początku 2008 r. willa ma być odtworzona w pierwotnym kształcie. Oprócz restauracji samorząd miasta chce urządzić na piętrze punkt informacji turystycznej oraz kafejkę internetową.

 Restauracja Galicja, pl. Dietla 2, tel.: +48 13 4351402, 4351464; czynne: pn.-nd. 12.00-24.00. Podobno najbardziej elegancka restauracja w Iwoniczu-Zdroju, zlokalizowana w zabytkowym Domu Zdrojowym; stylowy wystrój, na zewnątrz ogródek, dobra kuchnia staropolska. Zestaw obiadowy 18 zł, zupa 5-8 zł, wykwintne drugie dania ok. 30 zł.

 Bar Na Górce, ul. ks. J. Rąba 20, tel.: +48 13 4351345; czynne: pn.-sb. 10.00-22.00, nd. 13.00-22.00. Bar i restauracja rybna poza centrum uzdrowiska, tuż obok wyciąg narciarski. Dobry obiad (pstrąg, kotlet schabowy) do 20 zł.

Informator

Wydarzenia i festiwale

Festiwal Karpacki (VII) - festyn, kiermasz i koncerty na placu Dietla z udziałem artystów ze Słowacji i Ukrainy.

Dni Iwonicza (VII) - koncerty (również muzyki poważnej), kiermasze, konkursy dla dzieci i dorosłych.

Muzykowanie Kapel Pogranicza (VIII) - koncerty kapel folkowych, polskich i zagranicznych, na placu Dietla.

 Odkryty basen kąpielowy, al. Leśna 2, w górnej części uzdrowiska, duży i nowoczesny obiekt z osobnym basenem dla dzieci. Czynny w sezonie 10.00-18.00; bilet całodzienny 7 zł, młodzież do 18 lat 5 zł, dzieci do 6 lat 3 zł, po południu zniżki.


Po regionie oprowadza: Barbara Zygmańska
poprzedni rozdział
Warto zobaczyć
Ciekawe publikacje:
Ladowanie...
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group