bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
Trójmiasto
Galeria Na komórkę Na GPS Dodaj komentarz

Gdańsk

Miasto Heweliusza, bursztynu i Neptuna. Co roku odwiedzane przez miliony turystów. Jak mało które w Polsce pocięte kanałami i łączące w sobie tradycję kultur wielu narodów. Prężnie rozwijający się ośrodek akademicki i handlowy. Korona Trójmiasta. Z pewnością zasługuje na tytuł stolicy Pomorza.


Po regionie oprowadza: Magdalena BażelaObiekty dodane przez użytkowników:
Główne Miasto
Starówka nocą nabiera dodatkowych walorów. Kolory nocy wyciągają piękno wszystkich budynków.
dodał: znikadek
Długie Pobrzeże

dodał: znikadek
Gdańsk nocą

dodał: justyna.z
Pomnik Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza
Pomnik Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza umieszczono w 2009 roku na terenie Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Oliwie, na placu przed Biblioteką Główną. Pomnik ten ma na celu utrwalenie pamięci tego zasłużonego dla Pomorza pedagoga i uczonego, nauczyciela języka polskiego w Gdańskim Gimnazjum Akademickim, żyjącego w latach 1764-1855.
dodał: velya
Budynek LOT-u
Modernistyczny budynek z lat 70. XX wieku stoi w samym centrum miasta, na miejscu Danziger Hoff.
dodał: velya
Wystawa "Drogi do wolności"
Wystawa "Drogi do Wolności" powstała z okazji XX rocznicy podpisania porozumień w Stoczni Gdańskiej 31 sierpnia 1980 r. Ekspozycja opowiada najnowszą historię Polski, ze szczególnym uwzględnieniem historii Solidarności. Ma charakter interaktywny i edukacyjny. Pozwala poznać realia tamtych czasów w wyjątkowo szerokim zakresie - od polityki do życia codziennego, którego można doświadczyć chociażby w zrekonstruowanym sklepie spożywczym czy w zabytkowej budce telefonicznej. W lipcu 2007 roku wystawa została przeniesiona z Sali BHP s Stoczni Gdańskiej do schronu znajdującego się pod siedzibą Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" przy ul. Wały Piastowskie w Gdańsku. Jest to rozwiązanie tymczasowe, gdyż wystawa ma być włączona w program powstającego Europejskiego Centrum Solidarności.
dodał: velya
następny rozdział
Historia
Ciekawe publikacje:
Ladowanie...
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group