bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
Pieniny
Galeria Na komórkę Na GPS Dodaj komentarz

Pieniny

Maleńkie, ale strome Pieniny są perełką wśród karpackich pasm górskich. Na stosunkowo niewielkim obszarze znajduje się bardzo dużo atrakcji zarówno przyrodniczych, jak i historycznych. Szlaki górskie są urozmaicone. W pobliżu rozciąga się Jezioro Czorsztyńskie, a pienińskie miejscowości: Czorsztyn, Szczawnica i Krościenko oferują wiele możliwości spędzenia czasu.


Po regionie oprowadza: Barbara ZygmańskaObiekty dodane przez użytkowników:
Przełom Dunajca
Przełom rzeki Dunajec przez wapienne pasmo górskie Pienin między Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą.Jest to jeden z najbardziej znanych szlaków turystycznych, na którym od dziesiątków lat organizowane są regularne spływy na tratwach stanowiące atrakcję na europejską skalę.Rzeka tworzy na tym odcinku 7 pętli, a ściany górskie wznoszą się na ok. 300 m.Przełom Pieniński można także zwiedzić pieszo lub rowerem. Umożliwia to Droga Pienińska ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru prowadząca wzdłuż prawego brzegu Dunajca, niemal w całości po słowackiej stronie.http://www.master7.rowerpower.org/2005/11/12/pieniny_i_przelom_dunajca.html Jest to jeden z najbardziej znanych szlaków turystycznych, na którym od dziesiątków lat organizowane są regularne spływy na tratwach stanowiące atrakcję na europejską skalę. Początek spływu ma miejsce w Sromowcach Kątach, a koniec po 18 km w Szczawnicy (czas trwania 2-3 godz.), drugi odcinek ma 5 km – między Szczawnicą i Krościenkiem (czas trwania: ok. 30 min). Rzeka tworzy na tym odcinku wiele ostrych zakoli, a ściany górskie wznoszą się do ok. 300 m.
dodał: romszklarz
Rezerwat Białej Wody
Jest to jeden z najpiękniejszych zakątków Małych Pienin. Rezerwat krajobrazowy o powierzchni 33,71 ha, utworzony w 1963 r. Ochroną objęte oryginalne skałki, między którymi potok tworzy odcinki przełomowe i wodospady. Na północnym zboczu doliny w sąsiedztwie rezerwatu (ok. 200 m od wylotu doliny)znajduje się bazaltowa skała - pomnik przyrody. W lesie przeważają buki, jodły i świerki. Charakterystyczne są tu: sesleria skalna, stokrotnica górska, kostrzewa blada, zerwa kulista, przytulia nierównolistna, rojnik, rozchodnik ostry i inne. Licznie występuje jałowiec. Po lewej stronie znajduje się jedyna w 500- kilometrowym pienińskim pasie skałkowym bazaltowa skałka pochodzenia wulkanicznego.
Wypas owiec

dodał: futermama
Zejście z Trzech Koron

dodał: wedrus
następny rozdział
Warto zobaczyć
Ciekawe publikacje:
Ladowanie...
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group