bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
e-przewodniki.pl e-przewodniki Polska Kołobrzeg i okolice
Kołobrzeg i okolice
Galeria Na komórkę Na GPS Dodaj komentarz

Kołobrzeg i okolice

Kołobrzeg to 50-tysięczne, miasto-uzdrowisko, leżące przy ujściu rzeki Parsęty do Bałtyku, jest jednocześnie morskim portem handlowym, rybackim, pasażerskim i wojennym. Razem z pobliskimi miejscowościami, takimi jak Budzistowo, Dźwirzyno czy Ustronie Morskie, tworzy atrakcyjny region, który od dawien dawna przyciąga tysiące turystów urokiem plaż, specyficznym mikroklimatem i atrakcjami wakacyjnych kurortów.

Miasto i jego okolice umiejętnie łączą zabytkowe miejsca z luksusową nowoczesnością. Położenie w zdrowotnym pasie nadmorskim sprzyja korzystaniu z regeneracyjnych kąpieli słonecznych. Miłośników spacerów i atrakcyjnych form wypoczynku region ten oferuje różnorodność przyrody leśnej. Pasjonaci turystyki aktywnej mogą tu korzystać z kortów tenisowych, boisk do gry w siatkówkę i koszykówkę, ścieżek zdrowia, przejażdżek konnych, malowniczych tras rowerowych czy lotów widokowych.


Po regionie oprowadza: Magdalena BażelaObiekty dodane przez użytkowników:
Reduta Bagienna (Morast)
Reduta Bagienna (Morast) powstała w latach 1770-1774, miała kształt pięcioboku. Obiekt zbudowano z wysokogatunkowej cegły, stosując tzw. twierdzowe wiazanie cegieł, ma kształt pięcioboku. Składała się z rowu wypełnionego wodą, wału ziemnego, muru ceglanego od strony miasta i czterech budynków.Usytuowany został na północnym cyplu Wyspy Solnej, gdzie łączą się wody Parsęty i Kanału Drzewnego. Obecnie mieści się tu port jachtowy.
dodał: dorbo
Port w Kołobrzegu
Usytuowany jest w ujściu rzeki Parsęty, wejście osłaniają dwa falochrony. Port w Kołobrzegu posiada 4918 m nabrzeży. Port w Kołobrzegu jest szóstym pod względem wielkości morskim portem handlowym w Polsce. Kołobrzeg to także port turystyczny, gdzie oprócz krótkich rejsów wycieczkowych oferowane jest także całoroczne połączenie z duńskim miastem Nexo /Bornholm/. Port jachtowy w Kołobrzegu umiejscowiony jest przy ujściu rzeki Parsęty do kanału portowego, na Wyspie Solnej.
dodał: dorbo
Wybrzeże

dodał: wedrus
Plaża w Kołobrzegu
Imprezy rozrywkowe na plaży wpisały się na stałe w krajobraz Kołobrzegu. Szczególnie w okresie letnim jest ich wiele. Wiadomo - plaża jak magnes przyciąga turystów i wczasowiczów,
dodał: romszklarz
Kołobrzeg

dodał: romszklarz
następny rozdział
Kołobrzeg
Ciekawe publikacje:
Ladowanie...
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group