bezdroza_logo
152764
obiektów,
zdjęć, relacji
i tras
Wyszukiwanie zaawansowane
dodaj obiekt dodaj zdjecie dodaj relacje
historia konkursu na logo e-przewodniki.pl

Portal e-przewodniki.pl pojawił się w sieci w maju 2008 roku. Od samego początku cieszył się dużym zainteresowaniem internautów, a ilość dodawanych przez nich materiałów przekroczyła nasze oczekiwania. Intensywna praca włożona przez użytkowników portalu we współtworzenie internetowych przewodników zachęciła nas do zorganizowania konkursu, w którym każdy mógłby się wykazać własną inwencją i talentem. W czerwcu 2008 roku powierzyliśmy stworzenie projektu logo e-przewodniki.pl internautom.

Pomysł okazał się wielkim sukcesem. Przez klika tygodni cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a w dniu jego zakończenia – 11 lipca 2008 roku - nie wierzyliśmy własnym oczom. 223 osoby, które wzięły udział w konkursie, przysłały 1148 projektów logo! Takiego wyniku nikt z nas nie oczekiwał, a poziom prac wprawił nas w niemały kłopot przy wyborze tego najlepszego.

Ze względu na tak imponującą liczbę projektów oraz ich wyrównany i wysoki poziom musieliśmy przesunąć datę rozwiązania konkursu o kilka dni. Przez ten czas trudny orzech, jaki zaserwowali nam uczestnicy konkursu, udało się rozgryźć. Kilka nieprzespanych nocy, ciągłe obrady i żmudne wyłanianie najlepszych prac sprawiły, że w półfinale konkursu znalazło się 54 uczestników, z których 43 uhonorowaliśmy wyróżnieniami. Wszystkie projekty, które znalazły się w półfinale, z powodzeniem moglibyśmy uznać za wzorcowe dla logo e-przewodniki.pl, niestety musieliśmy wybrać jedno. Kolejnym etapem było więc wyłonienie 11 finałowych prac, a z nich tego najlepszego. Z rosnącym napięciem wyczekiwaliśmy kolejnych obrad, członkowie komisji konkursowej mieli już po poprzednich zebraniach własne typy, jednak gdy nadszedł decydujący moment – zgodnie stwierdziliśmy, że jedna z finałowych prac wyraźnie wybija się ponad pozostałe. Było to logo nadesłane przez Annę Jasnos


Anna Jasnos nieprzypadkowo została zwyciężczynią konkursu – grafiką zajmuje się na co dzień, a jej projekt prócz profesjonalizmu odznacza się wieloma innymi zaletami. Jest oryginalny. Jest ciekawy. Optymistyczny. Czytelny. Przyciąga uwagę. Zapada w pamięć. Ma pozytywne konotacje. Jest prosty, a jednocześnie nosi w sobie wiele ukrytych treści. Szczegółowo obrazuje to, czym są e-przewodniki.pl. I o to właśnie nam chodziło.

Konkurs na logo e-przewodniki.pl pokazał nam, że warto zostawić pole do działania internaucie. Mogliśmy zlecić projekt zaufanym grafikom – aczkolwiek niekoniecznie mielibyśmy tak fantastyczne logo. I przede wszystkim nie mielibyśmy świadomości, jaki potencjał drzemie we współtwórcach i fanach portalu e-przewodniki.pl.


• FINAŁOWE PROJEKTY

finalowe projekty
Artur Falgowski
Tomasz Hryciuk
Antoni Janicki
Wojciech Janicki
Stefan Kaczmarek
Karolina Kotasiewicz i Kamila Balwierz
Tomasz Mikinka
Aleksandra Polit
Mariusz Sepek
Bartosz Szymański
wyróżnienia
Paulina Adamiec,
Maciej Biedroń,
Piotr Bigaj,
Artur Blaźniak,
Teofil Bolanowski,
Tomasz Bujakiewicz,
Andrzej Chmiel,
Adam Chwesiuk,
Paweł Dąbrowski,
Filip Depa,
Magda Dorosz,
Katarzyna Durko,
Karol Growiński,
Mateusz Grzelkiewicz,
Andrzej Iszczek
Wojciech Jachmiczuk,
Robert Kańtoch,
Iwona Kasperkowicz,
Adrian Kościow,
Katarzyna Krawczyk,
Michał Kucharski,
Agnieszka Kucia,
Dorota Kuczewska,
Anna Kuszewska,
Jarosław Lesicki,
Paweł Łukaszewski,
Grzegorz Mocio,
Bartłomiej Morek,
Katarzyna Muranty,
Dominika Nesler
Anna Olech,
Remi Orchowski,
Monika Pawełczyk,
Iwona Piechocka,
Mateusz Rakowski,
Monika Samsel,
Paweł Szczurek,
Monika Suchecka,
Arek Sztern,
Jerzy Tchórzewski,
Jan Trippner,
Anna Witkowicz,
Krzysztof Źrałek

mapa

Wyszukiwanie na mapie
ostatnio zalogowali się

Więcej informacji znajdziesz tutaj tutaj

najwyżej oceniane miejsca
Regulamin i polityka prywatności | Kontakt | Dla prasy
Portal tworzony przez Was i Wydawnictwo Bezdroża

Created by Amistad Group