Syberia zimą - pomocy |
Autor |
Wiadomość |
kindzall
Wiek: 37 Dołączył: 30 Cze 2008 Posty: 1 Skąd: Poznań
|
Wysłany: Pon Cze 30, 2008 12:00 pm Syberia zimą - pomocy
|
|
|
Witam
Po zeszłorocznej wyprawie nad Bajkał i do Mongolii został mi jakiś dziwny niedosyt i niepochamowana chęć zobaczenia tych miejsc jeszcze raz.
Jeden z moich ówczesnych kompanów w podróży zaproponował mi wyjazd nad Baikał zimą to znaczy w okolicach lutego. Pomysł jest git tylko szukając jakchś możliwości noclegów odbiłem się o zaporę cenową jakiej nie spodziewałem się uświadczyć na dalekiej syberii:)
Gdyby to było lato to bym się noclegami nie przejął, nawet nasza polska zima by mnie nie odstraszyła ale spanie na syberii w lutym pod namiotem nie bardzo mnie przekonuje.
Czy ktoś z forumowiczów ma jakiej doświadczenia z podróżowaniem nad Bajkałem zimą, może jakieś namiary na tanie noclegi itd. Pomóżcie jakoś bo okazja takiego wyjazdu może mi się nie powtórzyć.
Pozdrawiam Radek |
_________________ Albo znajdziemy droge, albo ją wytyczymy. |
|
|
|
 |
johny johny
Dołączył: 12 Mar 2008 Posty: 20
|
Wysłany: Sro Lip 02, 2008 3:50 pm
|
|
|
Ta zapora cenowa to ile?
g |
|
|
|
 |
Tunguz
doktorant UJ
Wiek: 37 Dołączył: 14 Sie 2008 Posty: 7 Skąd: Kraków
|
Wysłany: Czw Sie 14, 2008 9:22 pm
|
|
|
Kindzall, mowie otwarcie swietny pomysl!!! Sam bylem juz dwa razy (2004 - polnocne przybajkale, g. Bajkalskie, BAM; 2007 - poludniowe przy- i zabajkale, g. Barguzinskie) nad Buriackim Morzem. Tak wlasciwie zeby poznac Syberyjskie ostepy, ktorych najlepszym przykladem sa okolice Bajkalu konieczne jest wybranie sie tam zima:) Wtedy mozna zobaczyc najbardziej skrajne warunki w jakich przychodzi zyc mieszkancom, co sprzyja ich lepszemu zrozumieniu i poznaniu.
Ale do rzeczy - mam kontakty na trzy miejsca miejsca kosciol Polski w Ulan-Ude, w Irkutsku oraz na pwl Swiety Nos w poblizu wyjscia na Wierszyne (Glinke). W tych miejscach jestem w stanie zalatwic miejsce noclegowe dla 4-5 osob. Mysle ze chlodem nie sie co tak bardzo przejmowac - wystarczy byc zaopatrzonym w spiwor puchowy.
jakie masz dokladniejsze plany na taka wyprawe? chodzi Ci o trekking czy tylko zobaczenia Syberii zima? dolaczam sie mojego przedmowcy na jakie koszty zaporowe natrafiles?
pozdrawiam Lukasz. |
|
|
|
 |
Wagabunda
Dołączył: 31 Paź 2008 Posty: 10
|
Wysłany: Pią Paź 31, 2008 8:04 am
|
|
|
Hej
Planuje od jakiegoś czasu wyjazd na wschód zimą, dokładnie nie wiem jeszcze gdzie *czy to będą okolice bajkału czy też okolice raczej uralu)
Czy ktoś byłby może chętny na taki wyjazd?
Tunguz, czy mógłbyś podać więcej informacji na temat zimy w okolicach bajkału? Jak z transportem? jakie ceny tych noclegów ze takie zaporowe? Jaka jest tam temperatura (a raczej wilgotność czy jest duża)
Pozdrawiam |
|
|
|
 |
leśnik
Dołączył: 04 Lis 2008 Posty: 1
|
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 9:23 pm
|
|
|
Ja się wybieram tam zimą ale oprucz Bajkału chciałbym zobaczyć się z ewenkami . Szukam przewodnika po tajdze bo mimo jakiegoś tam doświadczenia w lasach naszych to TAM wolałbym żeby prowadził ktoś kto zna Tamte tereny zbieram sprzęt, info no i kaskę wyprawa około 2-3 tygodni. Będę wdzięczny za wszelkie namiary na przewodników znających tamte lasy |
|
|
|
 |
Wagabunda
Dołączył: 31 Paź 2008 Posty: 10
|
Wysłany: Pią Lis 07, 2008 8:17 am
|
|
|
Hej
A jaki termin Cię interesuje?
Jakie masz plany co pobytu na miejscu?
Marcin |
|
|
|
 |
WADI.pl
WADI.pl
Dołączył: 13 Gru 2009 Posty: 30 Skąd: Bielsko-Biala
|
Wysłany: Pią Gru 25, 2009 7:10 pm
|
|
|
Wyjazd zima to już poważna sprawa... -20 -30 to nie przelewki!
Na pewno trzeba zaplanować noclegi!
Fajnie bo nie ma "meszek" ale snieguuuu bywa spooroo...
wszystkim którzy chcieliby jechać? chętnie pomogę organizacyjnie |
_________________ www.wadi.pl WIZY, BILETY Kolej TRANSSYBERYJSKIE |
|
|
|
 |
|